دیسکورد قابلیت چت صوتی مانند کلاب‌‌هاوس را متشر کرد

0

دیسکورد یک برنامه پیام فوری و چت روم است که بسیاری از مردم از آن اطلاع ندارند اما گیمرها نیز غریبه نیستند. این پلتفرم توسط تعداد زیادی از گیمرها برای برقراری ارتباط در هنگام انجام بازی‌های چند نفره استفاده می‌شود.

اکنون ویژگی جدیدی را به بازار عرضه کرده است که به کاربرانش امکان می‌دهد رویدادهای صوتی زنده را برای مخاطبان مشابه Clubhouse و Twitter Spaces برگزار کنند. همچنین بخوانید – Clubhouse در چند ماه دیگر برای کاربران اندروید در دسترس خواهد بود.

ویژگی جدید Stage Channels به کاربران دیسکورد امکان مدیریت رویدادهای صوتی با حداکثر ۱۰۰۰ عضو را می‌دهد و هدف آن ایجاد تعامل در برنامه است. پیش از این، این پلتفرم ویژگی‌های گفتگوی صوتی، تصویری و متنی را در اختیار کاربران خود قرار داده بود.

توسعه دهندگان دیسکورد اظهار داشتند که پس از مشاهده این سایت که در طی همه گیر شدن بیماری در حال استفاده است، توسط افراد بیشتری برای رویدادهای متنوع استفاده می‌شود، کار آنها را در مورد قابلیت Stage Channels افزایش می‌دهند. آنها همچنین اظهار داشتند که در حال حاضر سخت تلاش می‌کنند تا تعداد مخاطبان خود را افزایش دهند تا در ماه‌های آینده افراد بیشتری را در خود جای دهند.

آنها همچنین به دنبال روش‌های جدیدی هستند تا به کاربران خود اجازه دهند از این رویدادها درآمد کسب کنند. با این حال‌، درآمدزایی تمرکز اصلی نیست و در کوتاه مدت مشاهده نمی‌شود که به ویژگی اضافه شود.

ویژگی جدید این امکان را به کاربران خود می‌دهد تا مجوزها را به‌همراه ویژگی‌های فرعی از جمله اجازه دادن به شنوندگان برای بلند کردن دست مجازی برای صحبت ، مدیریت کنند.

دیسگورد اخیراً اعلام کرد که آنها در حال حاضر بیش از ۱۴۰ میلیون کاربر فعال ماهانه را میزبانی می‌کنند. در مقابل، کلاب‌هاوس قدیمی، که در حال حاضر فقط برای iOS در دسترس است، اخیراً ۱۰ میلیون کاربر فعال هفتگی را گزارش کرده است.

طبق گزارش اخیر رویترز دیسکورد در حال حاضر با مایکروسافت در حال مذاکره برای خرید ۱۰ میلیارد دلاری آن است. هر دو شرکت اظهار نظر در مورد این موضوع را به آژانس خبری رد کرده اند.

به غیر از دیسکورد، توییتر همچنین روی ویژگی صوتی زنده خود، Spaces نیز کار می‌کند. همچنین لینکدین آزمایش ویژگی صوتی مشابهی را آغاز کرده است ، بنابراین Facebook و Slack Technologies نیز نام چند مورد را دارند. برنامه پیام فوری تلگرام نیز اخیراً ویژگی‌های بیشتری برای گپ صوتی اضافه کرده و محدودیت اندازه آنها را حذف کرده است.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.