دولتی‌ها، استارتاپ‌ها را درک کنند؛ همین!

حسام مناهجی، مسئول روابط عمومی استارتاپ دفترشما:

0

تا الان که چندسال از شکل‌گیری اکوسیستم استارتاپی در ایران می‌گذرد، بخشی از مسائل حل شده و بخشی دیگر در حال برطرف شدن هستند. اما هنوز هم استارتاپ‌ها مشکلات زیادی دارند. می‌توانم به عنوان مهمترینشان از فیلترینگ‌های ناگهانی نام ببرم. اگر نهادها و سازمان‌های دولتی بتوانند این شکل کسب‌وکار را بیشتر درک کنند، مطمئنا کمک‌های زیادی می‌توانند درجهت سهولت و پیشرفت کار استارتاپ‌ها داشته باشند.

استارتاپ دفترشما یک مجموعه دانش‌بنیان است که در زمینه دفتر کار مجازی و مرکز تماس آنلاین فعالیت می‌کند. این مجموعه حدود 5 سال از شروع فعالیتش می‌گذرد و از خرداد ماه سال 96 توانسته پورتال خود را راه‌اندازی کند. حسام مناهجی، مسئول روابط عمومی این مجموعه، در رابطه با مشکلات و مسائلی که در راه کسب‌وکارهای نوپا وجود دارند می‌گوید: «تا الان که چندسال از شکل‌گیری اکوسیستم استارتاپی در ایران می‌گذرد، بخشی از مسائل حل شده و بخشی دیگر در حال برطرف شدن هستند. اما هنوز هم استارتاپ‌ها مشکلات زیادی دارند. می‌توانم به عنوان مهمترینشان از فیلترینگ‌های ناگهانی نام ببرم. اگر نهادها و سازمان‌های دولتی بتوانند این شکل کسب‌وکار را بیشتر درک کنند، مطمئنا کمک‌های زیادی می‌توانند درجهت سهولت و پیشرفت کار استارتاپ‌ها داشته باشند.»

 

محدودیت‌هایی که باعث منصرف شدن مشتری می‌شوند

به گزارش خبرگزاری شنبه‌پرس، او در رابطه با حمایت‌هایی که دفترشما از نهادهای دولتی انتظار دارد می‌گوید که مجموعه‌هایی مانند دفترشما بسیار می‌توانند در ایجاد شغل و تسهیل کردن خدمات کسب‌وکارها اثرگذار باشند. برای مثال یکی از درخواست‌هایی که این مجموعه از مخابرات دارد این است که با شماره‌های اختصاصی که به مشتریان داده می‌شود، امکان برقراری تماس خروجی برقرار باشد چرا که به گفته او در حال حاضر در صورت گرفتن تماس خروجی، شماره خود مجموعه می‌افتد نه شماره اختصاصی که مشتری دریافت کرده است. مناهجی ادامه می‌دهد: «مورد دیگری که برای ما اهمیت دارد این است که با شماره‌های اختصاصی مشتریان، امکان ثبت شرکت وجود داشته باشد. همینطور اگر بتوانیم سرشماره‌های بیشتری در اختیار داشته باشیم یا حتی شماره‌های شهرستان، در این صورت می‌توانیم ویژگی‌های بیشتری برای مشتریان فراهم کنیم. از طرف دیگر همین محدودیت‌هایی که وجود دارند باعث منصرف شدن مشتری می‌شود و ما او را از دست می‌دهیم. در حالت کلی، به نوعی می‌توان گفت تمام این موارد، به نوعی مانع پیشرفت ما شده است.»

 

امکان حضور در بازار تهران از هر نقطه کشور

مناهجی در رابطه با دفترشما و سازوکار چنین کسب‌وکارهایی توضیح می‌دهد: «دفترهای کاری مجازی، یک تسهیل‌گر کسب‌وکار به حساب می‌آیند. شیوه‌ای است که 20 سال است در دنیا کار می‌کند و چندسال هم هست که در ایران انجام می‌شود. مخاطب اصلی ما کسب‌وکارهای نوپا و مشاغل خانگی و فریلنسرها هستند و تمام افرادی که تمایل دارند به نوعی در بازار کسب‌وکار تهران حضور داشته باشند ولی به هر دلیل امکان تهیه دفتر کار ندارند. کسب‌وکاری می‌تواند در جنوبی‌ترین نقطه ایران محصول تولید کند و در بازار تهران هم حضور داشته باشد و محصولش را به فروش برساند. به این ترتیب ما تسهیل‌گر کسب‌وکارهای نوپا به حساب می‌آییم. مشتری می‌تواند در هر ساعت از شبانه‌روز، از طریق سایت، پنل خود را بخرد و تنظیمات صفر تا صد آن را تماما به دلخواه انجام دهد و ظرف 5 دقیقه یک دفتر کار کامل آنلاین برای خود داشته باشد.»

 

مشارکت با نهادهای دانشگاهی معتبر

مسئول روابط عمومی دفترشما، در توضیحاتش اشاره‌ می‌کند: «مزیت رقابتی که ما نسبت به کسب‌وکارهای مشابه داریم، یکی این است که مشتری به دلخواه خود تمام تنظیمات پنل را به صورت آنلاین انجام می‌دهد و هیچ مرحله‌ای از آن به صورت دستی یا با محدودیت زمانی خاصی نیست. علاوه بر آن ما با مشارکت با بعضی نهادهای دانشگاهی معتبر امکاناتی مانند فضای کاری مشترک، سالن کنفرانس، سایت‌های کامپیوتری، با قیمت کمتر در اختیار مشتریان قرار می‌دهیم. به این ترتیب کسب‌وکارهای نوپا می‌توانند از هزینه‌ها کم کرده و بر تبلیغات و برندینگ خود تمرکز بیشتری داشته باشند.»

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.