دغدغه بخش خصوصی برای کودکان ناشنوا

0

30 سپتامبر هر سال روز جهانی ناشنوایان نام گذاری شده که امسال این روز مصادف با 8 مهرماه است. به گزارش روابط عمومی دیجیتون، همزمان با روز جهانی ناشنوایان، دیجیتون به عنوان بزرگترین پلتفرم صوتی و تصویری کودکان و نوجوانان، در راستای مسئولیت اجتماعی خود با همکاری انجمن خانواده ناشنوایان ایران اقدام به ارائه تعدادی از انیمیشن های خود با زبان اختصاصی ناشنوایان (زبان اشاره) کرده است.

تیم دیجیتون دسترسی به سرگرمی و آموزش را حق همه کودکان می داند و در همین راستا یکی از اهداف دیجیتون ارائه پلتفرم و محتوای متناسب با نیاز همه کودکان به خصوص کودکان کم توان است.

روز جهانی ناشنوایان فرصتی برای یادآوری اهمیت توجه مردم، دولت و بخش خصوصی به افراد ناشنوا و تلاش برای بهبود فرهنگ ارتباط با آن ها خواهد بود. کمک به تسهیل استفاده از امکانات عمومی، تحصیل، اشتغال و بسیاری از حقوقی که در دسترس هر شهروند قرار دارد از اقداماتی است که باید برای ناشنوایان به صورت ویژه به آن توجه کرد. کودکان ناشنوا به فراخور نیازهای اولیه و اهمیت رشد، یادگیری و سرگرمی، بیشتر از بزرگسالان به این تسهیل گری نیاز خواهند داشت.

کودکان ناشنوا هم مانند سایر کودکان حق استفاده از امکانات آموزشی و سرگرمی را دارند. محصولات حوزه سرگرمی کمی متناسب با نیاز آن ها آماده سازی شده و در دسترس قرار گرفته است.

در راستای همین موضوع دیجیتون به عنوان بزرگ ترین ارائه دهنده سرگرمی آنلاین کودک، اقدام به آماده سازی انیمیشن های خود با زبان اختصاصی ناشنوایان (زبان اشاره) کرده است. این اقدام با انیمیشن تام و جری محصول 2021 آغاز شده که به عنوان اولین انیمیشن این مجموعه در دسترس کاربران قرار گرفته است. کاربران ناشنوا می‌توانند این هدیه را از دیجیتون دریافت کرده و برای تماشای انیمیشن‌ها با ارسال عدد ۱۰ به ۲۰۰۰۶۰۰۰ اشتراک رایگان یک هفته ای دریافت کنند.

دوران کودکی از اهمیت بالایی برخوردار و رشد صحیح کودکان باعث ایجاد آینده ای بهتر و روشن تر است. امیدواریم قدم های کوچک ما باعث تغییرات بزرگ در آینده کشورمان شود.

 

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.