در مورد تاکسی‌های آنلاین آمار دروغ زیاد منتشر می‌شود!

میلاد منشی‌پور، مدیرعامل تپ‌سی:

0

در کسب وکارهای مرتبط با تاکسي‌‌های آنلاین با توجه به فرهنگي که وجود دارد، دروغ‌هايي در مورد آمارها گفته مي‌شود. من ترجيح مي‌دهم به آمار خاصي اشاره نکنم.

یکی از موضوعاتی که از بدو تولد اکوسیستم استارتاپی تاکنون محل بحث و مناقشه بوده، آمار و ارقامی است که هر ازچندگاهی حول یکی از استارتاپ‌ها بزرگ یا متوسط کشور منتشر می‌شود. این آمارها به‌ویژه در حوزه حمل‌و‌نقل آنلاین باتوجه به اقبالی که مردم به این استارتاپ‌ها نشان داده‌اند بیشتر موردتوجه و البته مناقشه است. مدیرعامل تپ‌سی هم با اشاره به همین بحث‌ها در حاشیه یلدای کارآفرینی امسال تاکید کرده است که «در کسب وکارهای مرتبط با تاکسي‌‌های آنلاین با توجه به فرهنگي که وجود دارد، دروغ‌هايي در مورد آمارها گفته مي‌شود. من ترجيح مي‌دهم به آمار خاصي اشاره نکنم.» میلاد منشی‌پور این اظهارنظر را در پاسخ به سوالی درباره آمار و ارقام تپ‌سی عنوان کرده و گفته است: «من به آمار و درآمد تپ‌سي نمي‌توانم اشاره کنم.»

او درباره سیر رشد این استارتاپ اما به این آمار اشاره کرده است: «ما 18 ماه است که وارد بازار شده‌ايم از فروردين تا الان در 9 شهر ديگر حضور داشته‌ايم. در خرداد ماه پارسال 18 نفر بوديم ولي الان 500 نفر هستيم و در کل رشد خوبي داشته‌ايم.»

منشی‌پور اعتقاد دارد که اين بازار خيلي بزرگ است‌ و وقتي قيمت پايين مي‌آيد، سايز بازار و تعداد سفرها زيادتر مي‌شود. «مثلا قبلا اوبر در سانفرانسيسکو 800 سفر در روز داشته ولي الان 2.5 ميليون سفر در اين شهر دارد. در تهران قبل از ورود ما و اسنپ، 1 ميليون سفر  وجود داشته است و الان 50 درصد، بازار در اين شهر بزرگ‌تر شده است. اين ظرفيت وجود دارد که در شهر تهران، اصفهان و مشهد تاکسي آنلاين سه تا چهار برابر بزر‌گ‌تر شود‌.»

 

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.