در الکام‌تاکز چه خبر است؟

گفت‌وگو با محمد امین محسنی مسئول اجرایی الکام تاکز

0

هزینه‌ای برای شرکت در الکام تاکز از شرکت‌کنندگان دریافت نمی‌شود ولی انجام روند ثبت‌نام، برای حضور در برنامه الکام‌تاکز الزامی است؛ یعنی بدون ثبت‌نام امکان حضور در این برنامه نیست. این اطلاع‌رسانی را لازم می‌دانیم به این دلیل که عزیزانی که برای شرکت‌ در این برنامه می‌آیند، بدون ثبت‌نام نیایند و اگر در برنامه حاضر شدند، به دلیل عدم ثبت‌نام از پنل‌ها جا نمانند.

در نشست‌های خبری که در رابطه با بیست‌وچهارمین نمایشگاه الکامپ برگزار شده است، به این نکته اشاره شد که برای اولین‌بار، برنامه‌ای با عنوان الکام‌تاکز در نمایشگاه الکامپ 97 برگزار می‌شود. در همین رابطه گفت‌وگویی با محمدامین محسنی، مسئول اجرایی الکام‌تاکز و از مدیران مرکز توسعه کارآفرینی ریمیا است داشتیم.

به گزارش خبرگزاری شنبه‌پرس، محسنی می‌گوید: «الکامپ رویداد بزرگی است که امسال بیست و چهارمین دوره آن برگزار می‌شود و برای اولین‌بار، همزمان با این نمایشگاه، رویدادی به نام الکام‌تاکز برگزار می‌شود. الکام‌تاکز در اصل استیجی است که در آن سخنرانی‌های مختلف و پنل‌های متفاوت داریم و قرار است این برنامه در دو یا سه نقطه از نمایشگاه در حوزه‌های مختلف برگزار شود. حوزه‌هایی مثل سرمایه‌گذاری، استارتاپ‌ها، شتابدهنده‌ها، کارآفرینان، رسانه‌ای و دیجیتال، ارتباطات و زیرساخت و … در هر بخش، افراد متخصص آن حوزه حضور دارند و پنل‌ها و سخنرانی‌های مختلفی برگزار می‌کنند.» او به این شکل ادامه می‌دهد که در کل مدت نمایشگاه به صورت مداوم و زنده برنامه الکام تاکز برگزار می‌شود.

او اعلام می‌کند: «با توجه به ظرفیتی که وجود دارد، در چند نقطه از نمایشگاه برنامه تاکز برگزار خواهد شد که سالن 11 و سالن خلیج‌فارس قطعا دو نقطه از محل‌های برگزاری الکام تاکز است. سعی ما در این است که از تمام ظرفیت‌های موجود استفاده کنیم و تا جایی که امکان داشته باشد نگذاریم ظرفیتی هدر رود.»

 

الکام‌تاکز شامل چه برنامه‌هایی است؟

محسنی در رابطه با بخش‌هایی که در الکام‌تاکز برگزار می‌شود به این صورت توضیح می‌دهد: «ما در الکام تاکز سخنرانی‌های کوتاه مدت داریم؛ به این دلیل که سخنرانی‌های یک ساعته یا بیشتر، جذاب و حرفه‌ای نیست و به نوعی آزاردهنده است، ما یک سری سخنرانی‌های 20 الی 30 دقیقه‌ای کاربردی داریم و پنل‌هایی که با توجه به ظرفیتشان برگزاری آنها یک ساعت الی یک ساعت‌ونیم پیش‌بینی شده‌ است.»

محسنی در ادامه اشاره می‌کند که برنامه‌های نهایی و دریچه اطلاع‌رسانی الکام‌تاکز، کانال و پیچ اینستاگرام الکام‌تاکز است. در این کانال‌ها ویدئوهای مصاحبه‌ای و برنامه‌های الکام تاکز قرار داده می‌شود.

 

ریمیا بازوی اجرایی و همکاری برگزاری الکام تاکز است

محسنی می‌گوید: «با توجه به فعالیتی که ما در مرکز توسعه کارآفرینی ریمیا داریم و این که مرکز ریمیا در حوزه اجرایی فعالیت‌های زیادی داشته است، مانند برگزاری پنل‌های همفکری اینوتکس 2017، تجربه فناوری اینوتکس 2018، کارگاه‌ها و دوره‌هایی از جمله رویداد سیلیکون ایران، خوشبختانه با موافقت دبیر اجرایی نمایشگاه، آقای حیدری مواجه شدیم و قرار است که در برگزاری اولین برنامه الکام تاکز در بیست و چهارمین نمایشگاه الکامپ همکاری و اجرای آن را برعهده داشته باشیم.»

محسنی ادامه می‌دهد که یکی از مهمترین نکاتی که لازم است شرکت‌کنندگان بدانند این است که شرکت‌کنندگان و استارتاپ‌هایی که در نمایشگاه حضور دارند، حتی افراد حاضر در سالن‌های دیگر، می‌توانند شنونده این سخنرانی‌ها و پنل‌ها باشند. علاوه بر اینکه بعد از اجرای برنامه‌ها، امکان ارتباط گرفتن با اعضای پنل و سخنران‌ها برای شرکت‌کنندگان فراهم است.

 

هزینه‌ای دریافت نمی‌شود ولی ثبت‌نام برای حضور در الکام تاکز الزامی است

او می‌گوید:‌ «با توجه به اینکه امسال اولین‌ دوره برگزاری الکام تاکز است و الکامپ در راستای اجرای رسالت خود آن هم به شکلی جذاب، برای اقدام به برگزاری چنین برنامه‌ای کرده است، این رویداد را به صورت رایگان برگزار می‌کند. هزینه‌ای برای شرکت در الکام تاکز از شرکت‌کنندگان دریافت نمی‌شود ولی انجام روند ثبت‌نام، برای حضور در برنامه الکام‌تاکز الزامی است؛ یعنی بدون ثبت‌نام امکان حضور در این برنامه نیست. این اطلاع‌رسانی را لازم می‌دانیم به این دلیل که عزیزانی که برای شرکت‌ در این برنامه می‌آیند، بدون ثبت‌نام نیایند و اگر در برنامه حاضر شدند، به دلیل عدم ثبت‌نام از پنل‌ها جا نمانند.»

محسنی از نحوه چینش فضای الکام‌تاکز به این صورت می‌گوید: «چینش الکام تاکز در نمایشگاه به صورت فضا باز است؛ یعنی ما صندلی‌هایی داریم ولی علاوه بر آن، شنیدنش برای تمام افرادی که در اطراف هستند هم فراهم است و همه می‌توانند از این اتفاق استفاده کنند. هدفاز اجرای الکام تاکز، استفاده حداکثری از ظرفیت‌های موجود است و دنبال بیزینس در این برنامه نیستیم. من به نوبه خود از این عزیزان تشکر می‌کنم که واقعا کار جذابی انجام می‌دهند.»

 

اتحاد همه‌جانبه‌ای برای موفق بودن اولین الکام تاکز

مسئول اجرایی الکام‌تاکز بیان می‌کند: «امسال اولین دوره برگزاری الکام تاکز است و به همین دلیل نیاز به حمایت دارد چون ضعف در برگزاری اولین دوره می‌تواند تاثیرات زیادی بر کل برنامه داشته باشد. پس برای اجرای این برنامه و موفقیت آن در سال اول نیازمند اتحاد دسته‌جمعی است و در نهایت الکام تاکز اتفاقی است که به نفع همه خواهد بود.»

 

 

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.