دانشگاه فنی و حرفه‌ای، آذر ماه رویداد استارتاپی برگزار می‌کند

به میزبانی دانشکده تربیت بدنی امام علی (ع)

0

آذرماه امسال یک رویداد استارتاپی به میزبانی دانشکده تربیت بدنی امام علی (ع) دانشگاه فنی و حرفه‌ای با همکاری وزارت ورزش و جوانان برگزار می‌شود. شرکت در این رویداد زمینه‌ساز اجرای ایده‌های بکر در حوزه کارآفرینی ورزشی است.

مهدی دستگردی، رئیس دانشکده تربیت بدنی دانشگاه فنی و حرفه‌ای صفادشت، با اعلام این خبر درباره جزئیات آن گفت: «برای حضور در این رویداد استارتاپی، دانشجویان، اساتید و افرادی که ایده‌های استارتاپی در حوزه ورزش دارند یا ایده خود را به مرحله تجاری‌سازی رسانده‌اند، می‌توانند در فراخوان شرکت کنند.»

به گفته دستگردی، برای حضور در این فراخوان هیچ محدودیتی وجود ندارد و مهم داشتن ایده خلاقانه در حوزه ورزش است؛ او ادامه داد: «علاقمندان می‌توانند طی هفته آینده به سایت www.p-safadasht.tvu.ac.ir مراجعه کرده و از طریق بنر فراخوان، ایده‌های خود را به دبیرخانه ارسال کنند. از بین ایده‌هایی که به دست ما می‌رسد، با بررسی کارشناسان این حوزه، در نهایت 30 ایده و استارتاپ برگزیده می‌شوند. از بین این 30  ایده برگزیده، 10 ایده برتر فرصت پیدا می‌کنند تا ایده خود را برای مدعوین رویداد ارائه دهند.»

او بیان کرد: «تا الان معاونت ورزش و جوانان در این همایش همراه ما است و با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری هم صحبت کرده‌ایم تا با حضورشان در این رویداد، از ایده‌های خلاقانه حمایت کنند.»

 

رویدادی با حضور 400 تا 500 ایده

دستگردی در خصوص میزان ظرفیت موجود برای پذیرش ایده‌ها توضیح داد: «ما بستر لازم برای حضور 1000 نفر را برای این رویداد آماده کرده‌ایم. علاوه بر متقاضیان، از اساتید دانشگاه‌ها، کسانی که قصد سرمایه‌گذاری روی ایده‌های این حوزه را دارند، همچنین شرکت‌هایی که می‌توانند به عنوان حامی مالی وارد این رویداد شوند هم دعوت به عمل می‌آوریم تا شرکت داشته باشند. طبق محاسبات و تخمین ما، حداقل 400 -500 ایده در این رویداد با یکدیگر رقابت خواهند کرد.»

او در رابطه با ایده‌های برگزیده این رویداد هم اشاره کرد که برای ایده‌های برگزیده رویداد، نشان تقدیر، تندیس و هدایای دیگری در نظر گرفته شده است.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.