دانشگاه علم و صنعت سه مرکز نوآوری فعال راه اندازی می‌کند

تا پایان امسال؛

0

رئیس دانشگاه علم و صنعت ایران خبر داد: «در برنامه چهارم این دانشگاه، ایجاد مراکز نواوری، تجاری‌سازی و کارآفرینی در نظر گرفته شده است که بر این اساس، سه مرکز نوآوری فعال راه‌اندازی می‌شود.»

دکتر جبارعلی ذاکری، رئیس دانشگاه علم و صنعت ایران عصر روز چهارشنبه 5 دی‌ماه در حاشیه گشایش مرکز نوآوری نیترو دانشگاه علم و صنعت، خبر داد: «تلاش ما این است که تا پایان سال و حداکثر تا سه ماهه اول سال 98، سه مرکز نوآوری فعال را افتتاح کنیم که یکی از آن‌ها امروز توسط معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری گشایش یافت.»

ذاکری ادامه داد: «در حوزه تجازی‌سازی، اکوسیستم ایده تا اجرا تعریف می‌شود. ایده‌ای که در نهایت به تولید و عرضه یک محصول می‌رسد. مرکز نوآوری که افتتاح کردیم در این چرخه قرار دارد. افراد خلاق، دانشجویان و شرکت‌های نوپا به این مرکز مراجعه می‌کنند و با طرح ایده‌هایشان می‌توانند راهکارهایی در حوزه‌های مختلف ارائه کنند. در مرکر نوآوری با این افراد مشاوره شده و نظرشان پرسیده می‌شود تا به نتیجه برسند که می‌توان ایده‌شان را عملیاتی کرد یا نه. اگر ایده عملیاتی باشد، مسئولیت کل پروژه را به آن فرد می‌دهند و او را حمایت مالی می‌کنند تا بتواند ایده را به یک محصول برساند.»

رئیس دانشگاه علم و صنعت بیان کرد: «این اکوسیستم در تمام دنیا تجربه شده و ما هم در دانشگاه تجربه این امکان را با حمایت معاونت علمی ریاست جمهور فراهم کردیم. در حال حاضر اولین مرکز فناوری افتتاح شده و امیدواریم دو مورد دیگر را نیز تا پایان امسال یا سه ماه اول سال 98 به پایان برسانیم.»

شکل‌گیری صندوق سرمایه‌گذاری خطرپذیر دانشگاه علم و صنعت

بحث فضا دادن به افراد خلاق برای این که بتوانند کار خود را پیش ببرند در واقع اولین قدم‌هایی است که مرکز نوآوری برمی‌دارد. علاوه بر فضای فیزیکی که برای این افراد در نظر گرفته شده است، ما یک صندوق خطرپذیر را با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در دانشگاه شکل دادیم که این صندوق پشتوانه مالی این افراد خواهد بود.»

ذاکری ادامه داد: «البته پروژه‌ها و ایده‌هایی که وارد مراکز نوآوری می‌شوند، باید مورد بررسی قرار بگیرند و تایید شوند. ممکن است ایده‌های زیادی به ما برسد، اما در نهایت از چند ایده حمایت شود.»

راه‌اندازی اولین مرکز نوآوری دانشگاه علم‌ و صنعت

نیترو، اولین مرکز نوآوری دانشگاه علم و صنعت ایران است که امروز در مراسمی با حضور سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری با هدف توسعه و ایجاد فضای نوآوری و راه اندازی کسب‌وکارهای نوین مبتنی بر دانش و ابتکار گشایش یافت.

منبع ایرنا
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.