حجم تولید آیفون ۱۳کاهش پیدا می کند

0

به گزارش شنبه پرس به نقل از دیجیاتو، بلومبرگ در گزارش نوشت کمبود تراشه بر تولید انواع مدل‌های آیفون ۱۳ تاثیرگذار بوده و اپل مجبور شده حجم تولید خود را به میزان ۱۰ میلیون دستگاه آیفون کاهش دهد.

اپل قصد داشت در سه ماه پایانی سال جاری میلادی، ۹۰ میلیون دستگاه آیفون ۱۳ تولید کند، اما ظاهرا اکنون به شرکای تولیدکننده اپل اطلاع داده شده که آمار تولید را کاهش دهند. به نظر می‌رسد «برودکام» و «Texas Instruments» قادر به تامین قطعات کافی برای تولید این حجم آیفون ۱۳ نیستند و اپل مجبور شده چنین تصمیمی بگیرد.

کمبود تراشه می‌تواند بر زمان تحویل آیفون ۱۳ نیز تاثیرگذار باشد و احتمالا در فصل تعطیلات زمان تحویل بیشتری درنظر گرفته می‌شود.

براساس ویدیو کالبدشکافی iFixit، مدل‌های مختلف آیفون ۱۳ مجهز به ماژول برودکام  AFEM-8215 و گیرنده بی‌سیم برودکام BCM59365 به همراه IC مدیریت توان نمایشگر، درایور آرایه، درایور LED فلش و تکرارگر دوگانه از Texas Instruments استفاده می‌کنند.

اپل ماه‌هاست که با کمبود تراشه دست و پنجه نرم می‌کند و ظاهرا هنگام سفارش دستگاه‌هایی مانند مک‌بوک پرو، آیفون ۱۱، آیفون ۱۲، آی‌مک،‌ مک‌بوک ایر، ‌آیپد پرو برخی دیگر از محصولات از وب‌سایت اپل با زمان تحویل طولانی‌تر از معمول روبرو هستند.

در ماه سپتامبر «مینگ-چی کو»، تحلیلگر اپل اعلام کرد که اپل میزان عرضه مک‌بوک را به دلیل کمبود برخی قطعات به نصف کاهش می‌دهد که شاید برای نسل بعدی مک‌بوک پرو که قرار است ۲۶ مهرماه (۱۸ اکتبر) معرفی شود، خوب نباشد. این موضوع به نداشتن موجودی مدارهای مجتمع مدیریت قدرت مربوط می‌شود که به نظر می‌رسد مدل‌های مختلف آیفون نیز اکنون با چنین مشکلی روبرو هستند.

به نظر می‌رسد مشکل کمبود تراشه تا سال ۲۰۲۲ ادامه داشته باشد که روی عرضه محصولات اپل نیز تاثیرگذار بوده است. هرچند اپل یکی از شرکت‌هایی است که کمترین آسیب را از این موضوع دیده است.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.