جوایزی که برای اولین بار در جشنواره وب و موبایل اهدا می‌شود

میلاد احرام پوش، از آخرین اخبار جشنواره می‌گوید

0

امسال جوایزی خارج از روال هرساله جشنواره داریم. یکی از این جوایز، جایژه ویژه کافه‌بازار است؛ به سه نفر از افرادی که برنامه‌هایی با طراحی خاصی که کافه‌بازار اعلام کرده بود، داشته‌ باشند تعلق می‌گیرد؛ برنامه‌هایی تحت عنوان برنامه آنی که برای اجرا، نیاز به نصب آنها نیست.

میلاد احرام‌پوش، یکی از بنیان‌گذاران جشنواره وب و موبایل، از حال و هوای این روزهای جشنواره به عالیه عزتی خبرنگار شنبه‌پرس می‌گوید: «بعد از شواری داوری که در مشهد تشکیل شد، جمعه هفته گذشته حدودا 30 داور کاندیدها را انتخاب کرده و لیست نهایی اعلام شد. پس از آن مجدد، داوران که همان داوران مرحله اول هستند، از بین 5 کاندید در هر گروه، بهترین سایت را انتخاب می‌کنند. در گروه اپ‌ها یک شواری داوری جداگانه مشغول به کار هستند. با توجه به اینکه ماهیت اپلیکیشن با سایت متفاوت است و باید روی گوشی‌ها نصب شود، داوری این بخش در حال طی مراحل خود است و انشالله تا آخر هفته آینده برنده‌ها انتخاب و در برنامه اختتامیه اعلام خواهند شوند. جشنواره وب و موبایل ایران در روزهای 26 و 27 بهمن‌ماه برگزار می‌شود و شامل پنل و سخنرانی‌های مختلفی است که سخنرانان از افرادی انتخاب شده‌اند که تا به حال کمتر در چنین برنامه‌هایی حضور داشته‌اند.»

به گزارش شنبه‌پرس، احرام‌پوش در رابطه با نحوه اعلام برندگان هم بیان می‌کند: «سال‌های گذشته روال کار به این صورت بود که در ساعات پایانی در یک بخش، تمامی برندگان اعلام می‌شدند ولی امسال طی دو روز در بخش‌های مختلف، برنده‌های سایت‌ها و اپلیکیشن‌ها معرفی خواهند شد.» او در ادامه اعلام می‌کند که مانند روال هرساله جشنواره، به برندگان منتخب داوران تندیس جشنواره و به برندگان مردمی تقدیرنامه اهدا خواهد شد.

 

تفاوت‌های جشنواره امسال با سال‌های گذشته

میلاد احرام‌پوش از تفاوت‌های جشنواره امسال با سال‌های گذشته خبر می‌دهد و توضیح می‌دهد: «امسال جوایزی خارج از روال هرساله جشنواره داریم. یکی از این جوایز، جایژه ویژه کافه‌بازار است؛ به سه نفر از افرادی که برنامه‌هایی با طراحی خاصی که کافه‌بازار اعلام کرده بود، داشته‌ باشند این جایزه تعلق می‌گیرد. یعنی برنامه‌هایی تحت عنوان برنامه آنی که برای اجرا، نیاز به نصب آنها نیست. کافه‌بازار داوری این بخش را کاملا به مردم سپرده و به برنده این بخش از طرف کافه‌بازار یک دستگاه گوشی پیکسل گوگل اهدا خواهد شد. این همکاری برای اولین بار است که بین جشنواره و کافه‌بازار شکل گرفته. بخش دیگرهم که برای اولین بار در جشنواره انجام می‌شود، اهدای 5جایزه ویژه جشنواره به بهترین اپلیکیشن‌های سال در بخش‌هایی مثل UX , UI و چند مورد دیگر است. که این بخش هم شورای داوری دارد. این موضوعات خاص جشنواره امسال هستند که در سال‌های گذشته وجود نداشتند و فکر می‌کنم با استقبال خوبی همراه باشند.»

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.