بلاکچین 31 میلیارد دلار در صنعت غذایی ذخیره می‌کند

بلاکچین و اینترنت اشیا مانع اسراف می‌شود

0

تا سال 2024، بلاکچین و اینترنت اشیا مبلغی معادل 31 میلیارد دلار را در صنعت مواد خوراکی ذخیره می‌کند

بلاکچین و اینترنت اشیا، براساس تحقیق جونیپر (Juniper)،از هدر رفت 31 میلیارد دلار غذا تا سال 2024 جلوگیری می‌کند. بلاکچین با استفاده از زنجیره‌های تامین به افزایش فرایند خرده‌فروشی و کاهش هزینه‌ها کمک می‌کند. همچنین همراه با اینترنت اشیا مانع فریب و تقلب در صنایع غذایی می‌شوند.

فرایند فرآوری در صنایع غذایی توسط  صنعت بلاکچین سریعتر اتفاق می‌افتد. از آنجایی‌که این فناوری‌ها معاملات دنیای دیجیتال را ثبت می‌کند؛ میزان هدر رفت غذا را کاهش می‌دهند. همچنین کمیسیون اروپا، اینترنت اشیا را اینگونه تعریف می‌کند که اینترنت اشیا دنیاهای فیزیکی و مجازی را ادغام می‌کند و محیطی هوشمند می‌سازد.

براساس تحقیقی که روز دوشنبه از سوی جونیپر منتشر شد؛ اینترنت اشیا و بلاکچین ارزشمند هستند. این فناوری‌های نو دربرگیری زیادی دارند. این دو فناوری منابع، انرژ‌ی و زمان را ذخیره می‌کنند. این تحقیق نشان می‌دهد که بلاکچین 31 میلیارد دلار در صنعت غذایی ذخیره می‌کند.

امروزه بسیاری از مصرف‌کنندگان صنعت غذایی از چگونگی تهیه مواد خوراکی باخبر هستند. وقتی صحبت از زنجیره‌های تامین‌ می‌شود؛ اعتماد در اولویت قرار می‌گیرد. به عنوان مثال در سال 2013، در یکی از رستوران‌های اروپایی گوشت اسب به مردم داده شد. اما اگر در آن زمان زنجیره‌های تامین جدی گرفته می‌شد؛ این اتفاق نمی‌افتاد.

بلاکچین و اینترنت اشیا سیستم تغییر ناپذیری را به وجود می‌آورد. در نهایت این سیستم را پلتفرم‌های زنجیره تامین به اشتراک‌ می‌گذارد. بلاکچین با این سیستم تغییر ناپذیر از اسراف مواد غذایی جلوگیری می‌کند.

 

منبع: سی ان بی سی

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.