جف بزوس در سال جدید به هند سفر خواهد کرد

طبق اخبار محلی، مدیر عامل آمازون، جف بزوس، قصد دارد در ژانویه سال آینده به هند سفر کند.

0

هند در سال جاری قوانین دقیق و سخت‌گیرانه‌ای درباره تجارت الکترونیک وضع کرده است که می‌تواند بر بیزینس آمازون تأثیر بگذارد.آمازون از این تغییر نظارتی هند به عنوان یک تهدید در آخرین پروند سه ماهه خود نام برده است.

به نقل از روزنامه هندی Economic Times، جف بزوس در ژانویه سال آینده به هند سفر کرده و با نارندرا مودی (Narendra Modi) نخست‌وزیر این کشور، دیدار خواهد داشت. این دیدار به طور رسمی آغاز رویداد سالانه آمازون در حمایت از کسب‌وکارهای متوسط است.

سخنگوی آمازون در پاسخ به سؤال اکونومیک‌تایمز درباره این دیدار گفت: ما در حال حاضر برنامه‌ای برای به اشتراک‌گذاری در این زمینه نداریم.

دولت هند پیوسته فشارها را بر آمازون و رقیب محلی والمارت، فیلیپ‌کارت (Flipkart) بیشتر کرده و مقررات سخت‌گیرانه‌تری را وضع کرده است.

در ماه فوریه، آمازون مجبور به تطبیق با مقررات جدیدی شد که ممنوعیت سرمایه‌گذاری خارجی را در خرده‌فروشی‌ چند‌برندی تشدید می‌کند. این قوانین برای همه فروشگاه‌هایی که محصولات خرده‌فروشان مختلف را ارائه می‌کنند، اعمال می‌شود. در اوایل ماه جاری نیز دپارتمان امور مصرف‌کنندگان هند (DCA) پیش‌نویس مقررات جدیدی را در راستای حمایت از مصرف‌کننده معرفی کرد که فروش کالای تقلبی را به صورت آنلاین متوقف می‌کند.

آمازون در نتایج سه ماهه سوم خود، تغییرات چشم‌انداز نظارتی هند را به عنوان یک عامل خطر معرفی کرد. با توجه به که ابهامات اساسی درباره چین و مقررات هند، این احتمال وجود دارد که این دولت‌ها دیدگاهی برخلاف آمازون اتخاذ کنند.

اگرچه آمازون ارزش تجارت خود در هند را افشا نمی‌کند، اما طبق گزارش Forbes در ماه مه ۲۰۱۸، آمازون هند حدود ۱۶ میلیارد دلار ارزش داشت. بزوس نیز در اوایل این هفته به خبرنگاران گفت که کسب‌وکارهای هندی به خوبی در حال انجام کار خود بوده و رشد سریعی دارند.

بزوس درباره قوانین نظارتی هند اینطور گفت که ثبات نظارتی چیزی بوده است که ما همیشه برای هند چشم داشتیم. این مقررات هر چه باشند، پایدار بوده و این یکی از مواردی است که ما امیدواریم حقیقت داشته باشد.

منبع: بیزینس اینسایدر

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.