ثبت نام غیرحضوری در سامانه تدارکات الکترونیکی دولت امکان‌پذیر شد

0

سرپرست سامانه تدارکات الکترونیکی دولت از راه اندازی امکان ثبت نام برخط (Online) متقاضیان شرکت در معاملات دولتی بصورت غیرحضوری و رایگان در بستر سامانه خبر داد.

آرش عسکری، سرپرست سامانه تدارکات الکترونیکی دولت در این خصوص گفت: متقاضیانی که بخواهند در معاملات دولتی به عنوان تأمین ­کننده، مناقصه‌­گر و یا مزایده­‌گر ثبت نام نمایند، می توانند با مراجعه به سایت سامانه تدارکات الکترونیکی دولت (به آدرس https://www.setadiran.ir/setad/cms/home)، بخش ثبت نام، از این امکان بدون نیاز به مراجعه حضوری بهره­ مند شوند. لازم به ذکر است ثبت نام ایشان به‌صورت متمرکز بوده و نیازی به ثبت نام مجدد بصورت جداگانه و مجزا برای تأمین ­کننده، مناقصه ­گر و مزایده­ گر نیست. همچنین پس از انجام ثبت نام و دریافت مشخصات کاربری، امکان فعال شدن در هر سه زیرسامانه (خرید جزئی و متوسط، مناقصه و مزایده) به عنوان تأمین ­کننده، مناقصه ­گر و مزایده ­گر برای ایشان فراهم خواهد بود.

به گزارش شنبه پرس، سرپرست این سامانه اظهار داشت: با راه اندازی این امکان در سامانه تدارکات الکترونیکی دولت گامی دیگر در راستای تحقق اهداف دولت الکترونیک، تسهیل کاربری و حذف هزینه­ های مرتبط به مراجعات حضوری، حذف عامل انسانی و سایر مزایای این طرح برداشته شده است.

از مزایای ثبت نام برخط (غیر حضوری) نسبت به ثبت نام حضوری می توان به موارد زیر اشاره نمود:

1- ثبت نام رایگان(ثبت نام غیر حضوری بصورت رایگان می باشد در حالی‌که، ثبت نام حضوری مستلزم پرداخت هزینه 500 هزار ریال برای اشخاص حقیقی و 700 هزار ریال برای اشخاص حقوقی است.)

2- عدم نیاز به مراجعه حضوری (حذف هزینه های تردد در مراجعات)

3- کاهش چشم گیر زمان ثبت نام

4- عدم نیاز به مستندات کاغذی (صرفه جویی در مصرف کاغذ)

5- امکان ثبت نام آنلاین به صورت 24 ساعته

6- درج صحیح اطلاعات و عدم بروز خطای انسانی با توجه به استعلام آنلاین در لحظه (حذف عامل انسانی)

7- احراز مدارک از طریق استعلام برخط

آرش عسکری در ادامه صحبت‌هایش افزود:  در ایجاد و توسعه ثبت نام غیر حضوری در سامانه، تعاملات و تبادلات سیستمی مختلفی با دستگاه ­های متولی هر سرویس صورت پذیرفته است. این تبادلات به‌صورت برخط و از طریق وب سرویس­ های متعدد برقرار شده است. سرویس‌هایی که به صورت برخط انجام می‌شوند شامل سرویس اطلاعات هویتی، سرویس اطلاعات مربوط به نشانی از طریق استعلام کدپستی، بررسی صحت یکسان بودن کد ملی صاحب شماره تلفن همراه با شماره ملی فرد مسئول، بررسی صحت کد شناسه ملی حقوقی شرکت ها، استعلام کد فراگیر مربوط به اتباع خارجی و استعلام کد اقتصادی می‌شود.

 

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.