توصیه‌های مرکز توسعه تجارت‌ الکترونیکی به کسب‌وکارها در زمانه شیوع کرونا

0

به گزارش شنبه‌پرس به نقل از روابط عمومی مرکز توسعه تجارت الکترونیکی، کسب‌‌و‌کارهای الکترونیکی در روزهای پایانی سال و در شرایطی که شهروندان برای رعایت بیشتر اصول بهداشتی کمتر به بازارهای فیزیکی مراجعه می‌کنند، با وجود سختی‌‌های تأمین کالا در حال خدمت ‌رسانی به اقشار مختلف جامعه هستند. در روزهای شیوع ویروس کرونا امکان خرید کالا در فضای مجازی، آسودگی خاطر را برای مصرف‌ کنندگان به ارمغان آورده است. اما در این شرایط، کسب‌وکارهای الکترونیکی باید با دقت مضاعفی حقوق مصرف‌ کنندگان را در تأمین کالاهای مرتبط با بهداشت فردی رعایت نمایند.

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی همچنین توصیه ‌هایی به کسب‌وکارهای الکترونیکی برای فعالیت در شرایط بحرانی مقابله با ویروس کرونا ارائه کرده است. مرکز توسعه تجارت الکترونیکی از کارکنان کسب‌وکارهای الکترونیکی خواست حتی الامکان از مسافرت به شهرهای آلوده اعلام شده از طریق ستاد ملی مبارزه با کرونا، خودداری نمایند. همچنین کسب و کارهایی که به صورت پلتفرم ارائه خدمت می ‌نمایند موظف به کنترل قیمت کالاهای بهداشتی عرضه شده برای مقابله با ویروس ‌هستند. این کالاها با توجه به نیاز جامعه نباید با قیمت ‌های نامتعارف عرضه شوند.

به گفته این مرکز با توجه به محدودیت کالاهای بهداشتی مقابله با ویروس، لازم است سقف معینی برای تعداد کالاهای سفارش داده شده تعریف شود و امکان ثبت سفارش برای تعداد بالایی از این اقلام وجود نداشته باشد. همچنین با وجود عدم اثبات امکان انتقال ویروس ازکالاهای وارداتی و طی زمان مشخصی در انبار کسب و کار یا تأمین کننده، لازم است کسب‌ و کارها، محیط نگهداری کالاها و انبار خود را به طرز مناسبی ضدعفونی و گندزدایی نمایند

در این توصیه‌ها از پلتفرم‌هایی که مبادرت به عرضه کالا می‌نمایند خواسته شده تا نظارت‌های ویژه و مستمری در زمینه عدم ارائه کالاهای تقلبی و غیربهداشتی مقابله با ویروس داشته‌ باشند و در صورت مشاهده تخلف، ضمن توقف عرضه کالای تقلبی، برخورد جدی با تأمین‌ کننده داشته باشند. علاوه بر این لازم است کسب‌وکارهای الکترونیکی دقت کافی در ارائه کالاهای بهداشتی مقابله با ویروس داشته باشند و از فروش کالاهایی که موجودی ندارند، خودداری نمایند.

این مرکز در ادامه با هدف ترویج استفاده از محصولات بهداشتی برای مقابله با ویروس و در نظر گرفتن نیازمندی‌های موجود در سطح جامعه، توصیه می‌کند در صورت تبلیغ یک محصول بهداشتی، هزینه کمتری برای تبلیغ آن از سفارش دهنده تبلیغ در نظر گرفته شود. کسب‌ و کارها لازم است در زمان بسته بندی و ارسال بسته ‌های سفارشی به درب منازل، نکات و توصیه های بهداشتی را رعایت نماید.

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی خاطر نشان می‌کند در شرایط فعلی، کسب‌ و کارهای الکترونیکی همانند سایر گروه‌های جامعه می‌ توانند با همدلی و حمایت از یکدیگر دوران گذار از این بحران را با آسیب های کمتری طی نمایند.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.