توجه ویژه چیلیوری به اشتغال توان‌یابان

امیرعلی سمنانی ، مسئول توسعه روابط تجاری چیلیوری تاکید کرد

0

برای هر نوع کسب و کار دو مسیله بسیار مهم وجود دارد، یکی توانایی برقراری ارتباط خوب با محیط کار و دیگری وجود یک حامی و آموزش دهنده برای فردی که شروع به کار می‌کند. اگر این دو مورد فراهم باشد، اعتماد به نفس شخص برای انجام کار بالا رفته و باعث موفقیت او در آن شغل می‌شود. در مورد توان‌یابان این موارد اهمیت بالاتری دارد.

امیرعلی سمنانی رهبر، مسئول توسعه روابط تجاری چیلیوری، در رابطه با توان‌تک گفت: «بحث بسیار جالبی که در رویداد به آن اشاره شد، این بود که استارتاپ‌ها در اصل برای انجام کارهای خلاف عادت به وجود آمدند. رویدادهایی مانند توان‌تک برای برهم زدن روال اشتغال و کسب و کار توان‌یابان شرایط مناسبی است که بتوانیم کاری بهتر و بیشتر برایشان انجام دهیم. طبق آمار ارائه شده، 11درصد از کل جامعه را معلولین تشکیل می‌دهند ولی هیچ شرکت یا محل کسب و کاری نیست که 11درصد اعضایش از این عزیزان تشکیل شده باشد. در صورتی‌که یکی از نیازهای منطقی توان‌یابان، اشتغال و درآمد است.»

به گزارش شنبه‌پرس، سمنانی رهبر افزود: «در حال حاضر 3 نفر از این عزیزان در بخش‌ امور مشتریان در چیلیوری مشغول به کار هستند که مطمئنا این تعداد بیشتر خواهد شد. ما معتقدیم هر انسان یک سری توانایی و یک سری ناتوانی دارد. پس چه جزء توان‌یابان باشند چه افراد دیگر، نوع برخورد ما با آن‌ها تفاوتی نخواهد داشت.»

او ادامه داد: «برای هر فرد دو مسئله بسیار مهم وجود دارد، یکی توانایی برقراری ارتباط خوب با محیط کار و دیگری وجود یک حامی و آموزش‌دهنده برای فردی که شروع به کار می‌کند. اگر این دو مورد فراهم باشد، اعتماد به نفس شخص برای انجام کار بالا رفته و باعث موفقیت او در آن شغل می‌شود. در مورد توان‌یابان این موارد اهمیت بالاتری دارد. با توجه به اینکه تمامی انسان‌ها یک سری نقاط ضعف و نقاط قوت دارند، باید جستجو کنند تا شغلی متناسب با توانایی‌هایشان پیدا کنند. تنها کاری که برای توان‌یابان باید انجام داد، فراهم کردن شرایط محیطی برای آن‌هاست، در بقیه موارد، تفاوتی بین آن‌ها و دیگران وجود ندارد.»

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.