توانیتو شروع به کار کرد

توانیتو؛استارتاپ مناسب‌سازی جامعه برای معلولین

0

سایت توانیتو رونمایی شد. توانیتو استارتاپی است که بستری برای برقراری ارتباط میان عرضه‌کنندگان خدمات و خدمات گیرندگان توانیاب ایجاد کرده است.

به گزارش خبرگزاری شنبه‌پرس، سایت توانیتو عصر دوشنبه ۹ اردیبهشت ۹۸ در مجتمع آموزشی نیکوکاری رعد با حضور اعضای این تیم، امیر ناظمی معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، فعالان اکوسیستم استارتاپی و … رونمایی شد.

در آغاز این مراسم وحید رجبلو بنیانگذار ۳۱ ساله توانیتو که درگیر بیماری SMA (تحلیل عضلانی نخاعی) است و تنها ۲ درصد بدنش کار می‌کند، قصه زندگی خود و چگونگی شکل‌گیری توانیتو را توضیح داد.

‏وحید رجبلو در بخشی از صحبت‌هایش گفت شاید برای شما، کارهای ساده‌ای مثل خرید رفتن راحت باشد، اما برای ما (معلولین) خیلی سخت است. برای کارهای ساده باید بجنگیم. ‏جنگیدن برای کارهای بزرگ همیشه ازکارهای ساده شروع می‌شود. پس ما باید اول بتوانیم کارهای ساده را انجام بدهیم.

امیدورام این پروژه و پروژه‌هایی از این دست آنقدر بزرگ شوند که دیگر کارهای ساده‌ زندگی برای معلولان تبدیل به یک مبارزه نشود و ما معلولان بتوانیم برای اهداف بزرگ‌تر بجنگیم.

رجبلو گفت کسانیکه در این مدت به شکل‌گیری توانیتو کمک کردند تنها به من کمک نکردند، به جامعه معلولین کمک کردند.

مخاطبین توانیتو

در ادامه مراسم سارا حلم‌زاده، مدیر محصول توانیتو در مورد این استارتاپ بیشتر توضیح داد و گفت توانیتو ابزار دسترسی افرادی با نیازهای خاص به نیاز هایشان است. هر کسی که نمی‌تواند به سادگی از امکاناتی که در شهر وجود دارد استفاده کند، جزو مخاطبین توانیتو است. این سرویس مخاطبان گوناگونی را پوشش می‌دهد و پیچیدگی‌هایی دارد و یکی از دلایلی که باعث شد رونمایی با تاخیر انجام شود، همین پیچیدگی‌ها بود.

این سامانه امکان اشتغال و درآمدزایی ارائه دهندگان خدمات را نیز فراهم می‌کند. این افراد می‌توانند با ثبت‌نام در این سایت و تشکیل پرونده، خدمات خود را به توانیاب‌ها ارائه کنند.

هفته‌نامه شنبه در شماره ۱۲۲ خود گفت‌وگوی کاملی با وحید رجبلو داشته است که می‌توانید در این لینک بخوانید.

 

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.