تفاهم‌نامه دیجی‌کالا با ستاد کرونا و اتاق اصناف

حمایت از هزار کسب‌وکار آسیب‌دیده

0

دیجی‌کالا تفاهم‌نامه سه جانبه‌ای با ستاد مقابله با بیماری کرونا در تهران و اتاق اصناف برای حمایت از کسب‌وکارهای کوچک آسیب‌دیده در بحران کرونا امضا کرد. طی این تفاهم‌نامه ۱۰۰۰ کسب‌وکار آسیب دیده در طول دوران کرونا بدون پرداخت هزینه و کمسیون صفر  برای دیجی کالا محصولات خود را در پلتفرم مارکت‌پلیس عرضه خواهند کرد. هزینه پردازش، بسته بندی و ارسال به مشتریان سراسر کشور به عهده دیجی‌کالاست. ‌

این تفاهم‌نامه با هدف کاهش صدمات اقتصادی وارد شده به کسب‌وکارها، کاهش تردد غیرضروری مردم در سطح شهر، تامین اقلام ضروری شهروندان و گسترش فضای خرید غیرحضوری امضا شده است. دکتر علیرضا زالی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و فرمانده ستاد مقابله با بیماری کرونا، قاسم نوده فراهانی، رئیس اتاق اصناف تهران و سعید محمدی، رئیس هیات مدیره گروه دیجی‌کالا، شنبه ششم اردیبهشت 1399 با هدف ایجاد بستر جدیدی برای تجربه روش‌های نوین فروش این تفاهم‌نامه سه جانبه را امضا کردند تا امکان معرفی و فروش محصولات کسب‌وکارهای آسیب‌دیده ضمن پایبندی به اصول تجارت الکترونیک و با تایید و معرفی اتاق اصناف تهران در فروشگاه اینترنتی دیجی‌کالا فراهم شود.

فرمانده ستاد مقابله با بیماری کرونا، انعقاد این تفاهم‌نامه را گام مهمی در راستای بهبود شرایط اقتصادی کشور دانست و تاکید کرد که «اثرات بلندمدت امضای تفاهم‌نامه در اقتصاد کشور و توسعه خدمات‌رسانی الکترونیک بیشتر خواهد بود. کسب‌وکارها در دوران فاصله‌گذاری اجتماعی آسیب بسیار دیده‌اند و ایجاد ثبات در شرایط اقتصادی تا زمان کنترل بیماری، تحت تاثیر شرایط اجتماعی و بهداشتی کشور است. بنابراین امروز نیاز به برنامه‌های بلندمدت برای تامین نیازهای ضروری شهروندان یک ضرورت است در همین راستا دیجی‌کالا با هدف بهبود شرایط کسب‌وکارهای آسیب‌دیده و کاهش رفت‌وآمدهای شهری غیرضروری از هزار کسب‌وکار ذی صلاح که اقلام ضروری مورد نیاز را تامین و پروتکل‌های بهداشتی را در بسته‌بندی و توزیع کالا رعایت می‌کنند، در پلتفرم این فروشگاه اینترنتی همکاری می‌کند. اگر این تجربه به خوبی شکل بگیرد، می‌تواند به یک فرایند نوین برای توسعه کسب‌وکارها به وسعت ایران تبدیل شود.»

 

 

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.