تشخیص صدای کاربر، توسعه جدید الکسا

اکوسیستم جهان؛

0

توسعه‌دهندگان الکسا توانستند از طریق تشیص صدای کاربر، مهارت‌های خود را شخصی‌سازی کنند.

به لطف پشتیبانی از پروفایل‌های صوتی دو سال پیش، دستیار صوتی آمازون، الکسا، قادر به شناسایی صداهای مختلف برای ارائه پاسخ‌های شخصی به کاربران متنوع خانگی شده است.

در کنار حضور دستگاه‌های جدید مصرف‌کننده آمازون، این شرکت، ویژگی جدید شخصی‌سازی را در زمینه مهارت‌های الکسا معرفی کرده است و به توسعه‌دهندگان اجازه می‌دهد که به پروفایل‌های صوتی که مصرف‌کنندگان از طریق برنامه همراه الکسا یا دستگاه خود ایجاد می‌کنند، ضربه بزنند.

قابلیت توسعه‌یافته الکسا، این امکان را به توسعه‌دهندگان می‌دهد که مهارت‌هایی را خلق کنند تا بتوانند تنظیمات مرسوم کاربر را به خاطر بسپارند و هنگام استفاده از مهارت، به اولویت‌ها پرداخته و بتوانند صدای اعضای مختلف یک خانه را که در یک زمان صحبت می‌کنند، تشخیص دهند.

دستورالعمل این شیوه به این صورت است که اگر مصرف‌کننده، تنظیمات پروفایل صوتی داشته باشد، الکسا، یک شناسه مشخص، مجموعه‌ای از حروف و اعداد، را به مهارت خواسته‌شده ارسال می‌کند و هر بار که مشتری به آن مهارت بازگردد، همان شناسه به اشتراک گذاشته می‌شود. به گفته آمازون، این شناسه هیچ‌گونه اطلاعات قابل‌شناسایی شخصی را شامل نمی‌شود و برای هر پروفایل صوتی متفاوت است.

بنابراین توسعه‌دهندگان مهارت می‌توانند از این اطلاعات به منظور بیان تبریکات و پاسخ‌های شخصی، بر اساس علاقه و عدم علاقه مشتریان، استفاده کنند. حتی اگر مشتریان، پروفایل صوتی را تنظیم کرده ولی نخواهند از شخصی‌سازی مهارت استفاده کنند، می‌توانند این ویژگی را در برنامه الکسا انتخاب کنند.

با این حال، پروسه الکسا برای ایجاد پروفایل صوتی هنوز به ورودی دستی روی دستگاه‌های کاربران نیاز دارد و افراد مجبور هستند گزینه تنظیمات همراه برنامه الکسا را پیکربندی کنند و یا به الکسا بگویند: صدای مرا یاد بگیر!

بسیاری از مصرف‌کنندگان ممکن است از وجود چنین گزینه‌ای بی‌خبر باشند که این بدان معناست که توسعه‌دهندگان علاقه‌مند هستند که این نکات را ابتدا از طریق اطلاع‌رسانی در برنامه‌های خود، به کاربران آموزش دهند.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.