تحلیل عملکرد رقبا در دیجیتال مارکتینگ با قابلیت «تیک آبی»

0

هلدینگ صباویژن در جدیدترین اقدام خود از قابلیتی به نام «تیک آبی» رونمایی کرد که رفتار رقبا و دنبال‌کنندگان آنها را با جزئیاتی از زمان آخرین فعالیت کاربران تا چگونگی تاثیر ویدیوهای تبلیغاتی را برای کسب و کارهای آنلاین تحلیل می‌کند.

حمیدرضا سلیمانی، مدیر بازاریابی صباویژن، در نشست رونمایی از محصول جدید این شرکت با نام «تیک آبی» توضیح داد: طراحی و توسعه این محصول یک و سال نیم زمان برده است و در سه بخش این ابزار برای کاربر قابل استفاده است. قسمت اول تجزیه و تحلیل اطلاعات صفحه کاربری مشتری است. قسمت دوم تحلیل صفحه هدف یا رقباست و قسمت سوم شامل ارائه لیستی از ۳ هزار و ۵۰۰ صفحه تبلیغ‌کننده است. این لیست تحلیل داده‌هایی درباره دنبال کننده صفحه کاربر و هم چنین دنبال کنندگان صفحات رقبا را در اختیار او قرار می‌دهد.

نام کاربری عجیب و نامتعارف، صفحه بدون عکس پروفایل، صفحه بدون پست و صفحه بدون تعامل با پیج مشتری چهار الگوریتمی بودند که سلیمانی از آنها به عنوان فالوورهای روح یاد کرد که در تحلیل دنبال کنندگان، اطلاعات حائز اهمیتی هستند چراکه به اعتبارسنجی رقبا کمک می‌کنند. از سویی حذف فالوور‌های روح، تعامل (Engagement) صفحه را افزایش می‌دهد.

سلیمانی این قابلیت را یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های تیک آبی دانست و گفت امکانات مختلف برای قرعه‌کشی در یک صفحه، در یک پست خاص، براساس کامنت یا لایک ویژگی دیگر تیک آبی است. همچنین این قابلیت برای صفحاتی که جزو لیست یا شبکه صباویژن هم نیستند، قابل استفاده است و میزان فعالیت براساس آخرین لایک در صفحه رقبا را داراست و کاربران می‌توانند در بخش تنظیمات صفحه من، لیست جدیدی از رقبا را اضافه کنند تا در صباویژن برای آنها تحلیل انجام شود.

سلیمانی در توضیح بیشتر گفت: تیک آبی برای جذب دنبال‌کنندگان رقبا و نمایش تبلیغ، آنها را ارزش‌گذاری می‌کند و با جزئیات اطلاعات این دنبال‌کنندگان بر اساس ارزشی که برای کسب‌وکارها دارند، اطلاعات مورد نظر را ارائه می‌دهد.

لیست بهینه هم قابلیت دیگری است که سلیمانی در توضیح آن اضافه کرد: این لیست منطبق بر رفتار دنبال‌کنندگان رقیب ارائه می‌شود. تعامل در استوری، ویدیویی که دنبال‌کننده دیده یا بازنشر کرده است، از جمله اطلاعاتی است که در لیست بهینه در اختیار مشتریان قرار داده می‌شود. این قسمت شامل بازخورد آگهی است که نشان می‌دهد چه تعداد کاربر از یک تبلیغ به دنبال‌کنندگان صفحه شما اضافه شده‌اند.

او قیمت این بخش را 25میلیون تومان اعلام کرد و گفت این قابلیت برای کسب وکارهای بزرگ امکان‌پذیر است چراکه سود مالی آن جهت دراختیار گذاشتن این قابلیت برای کسب و کارهای کوچک توجیه اقتصادی برای تیم صباویژن ندارد.

به گفته مدیرمارکتینگ صباویژن، قابلیت «تیک آبی» نمونه و رقیبی در بازار داخل و بازار خارج ندارد به همین منظور در میان مدت این محصول به بازار بین‌الملل هم وارد خواهد شد.

سلیمانی همچنین تاکید کرد: با توجه به جدی بودن بحث طرح صیانت، این طرح نباید ما را از انجام کاری بازدارد و باید ادامه دهیم و بهترینمان را برای فضای وب و کاربران آن ارائه دهیم.

در ادامه نشست محمد ولی پور، قائم‌مقام مدیرعامل و مدیر تجاری صباایده، با اشاره به سابقه 16 ساله شرکت صباایده، توضیحات تکمیلی درباره پیشینه تولید این محصول ارائه کرد: از ابتدا تمرکز صباویژن بر محصولات داخلی از جمله میهن‌بلاگ و کلوپ بود. زمانی که فقط تبلیغات بنری در فضای شهر وجود داشت. سال ۸۹ با ظهور آپارات، دنیای تبلیغات ویدئویی شکل گرفت و ما بر این تبلیغات متمرکز شدیم. درحال حاضر، صباویژن رهبر تبلیغات ویدئویی کشور است.

او گفت: بحران و مشکل ما در صباویژن برای ویدئو مارکتینگ، کمبود محتوای تبلیغاتی ویدیویی بود. به همین منظور خدمات دیگری مانند ایده پردازی و مشاوره به مشتریان شکل گرفت.

مدیر تجاری صباایده در ادامه صحبت‌های خود ظهور شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام و تلگرام را فرصتی خوبی دانست چرا که منجر به گسترش فعالیت‌های صباویژن شد و تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی (تبلیغات سوشال) مسیر جدیدی را در این حوزه ایجاد کرد.

ولی پور، ایجاد تیک آبی، به عنوان آخرین قابلیت صباویژن را حاصل این تغییر دانست و توضیح داد: صباویژن قبلا روی حوزه (BtoB) (Business to Business) متمرکز بوده و حالا به سمت تبلیغات در حوزه (BtoC) (business to consumer) قدم گذاشته است.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.