تأمین اعتبار ۷.۵ میلیون دلاری اسکای‌واچ

استارت‌آپ کانادایی اسکای‌واچ، به منظور دسترسی آسان به داده‌های ماهواره‌ای، ۷.۵ میلیون دلار تأمین سرمایه کرد.

0

طبق پیش‌بینی‌های انجام شده، بازار خدمات و داده‌های ماهواره‌ای رصد زمین، یک فرصت درآمدی انباشته ۵۶ میلیارد دلاری را طی ۱۰ سال آینده نشان می‌دهد که تا سال ۲۰۲۸ به صورت سالانه ۷.۲ میلیارد دلار رشد خواهد داشت.

استارت‌آپ کانادایی اسکای‌واچ، SkyWatch، که در زمینه فناوری فضا فعالیت می‌کند، به منظور دسترسی آسان به داده‌های ماهواره‌ای، ۷.۵ میلیون دلار تأمین سرمایه کرد.

اسکای‌واچ، در سال ۲۰۱۸ نیز به منظور رساندن داده‌های ماهواره‌ای به بازار انبوه، ۳.۲ میلیون دلار جمع کرده بود. از آن زمان، این شرکت رشد گسترده‌ای داشت، به طوری که لیست مشتریانش ۱۰ برابر شد.

طبق پیش‌بینی‌های انجام شده، بازار خدمات و داده‌های ماهواره‌ای رصد زمین، یک فرصت درآمدی انباشته ۵۶ میلیارد دلاری را طی ۱۰ سال آینده نشان می‌دهد که تا سال ۲۰۲۸ به صورت سالانه ۷.۲ میلیارد دلار رشد خواهد داشت.

به نظر می‌رسد بزرگ‌ترین مانع برای رسیدن به این پتانسیل در بازار خدمات ماهواره‌ای، دسترسی به مشتریان جدید و غیرسنتی در بخش خصوصی باشد.

استارت‌آپ اسکای‌واچ اعلام کرده است که ۷.۵ میلیون دلار، معادل ۱۰ میلیون دلار کانادا (CAD)، در جمع‌آوری کرده است. این اقدام به منظور دسترسی مناسب و قابل اعتماد کمپانی‌ها به داده‌های ماهواره‌ای صورت گرفته است.

این دور سرمایه‌گذاری با رهبری صندوق Bullpen Capital و دیگر شرکت‌های سرمایه‌گذاری مانند Space Capital، Golden Ventures، Techstars Ventures، SK Ventures و … انجام شده است.

استارت‌آپ اسکای‌واچ که در سال ۲۰۱۴ راه‌اندازی شده است، با فراهم کردن یک زیرساخت دیجیتال برای توزیع داده‌های ماهواره‌ای قابل مشاهده از زمین، این امکان را به توسعه‌دهندگان می‌دهد تا به بهترین داده‌های رصد زمین و الگوریتم‌های پردازش پیشرفته جهان دسترسی داشته باشند.

یکی از محصولات موفق اسکای‌واچ سیستم‌عامل EarthCache  است که یک بستر ابری با ای‌پی‌آی‌ها جامع است. پذیرش EarthCache بین مشتریان، باعث حذف نیاز به چندین نقطه ادغام شده و مشکلات مربوط به قراردادهای حقوقی، مدل‌های قیمت‌گذاری و پرداخت‌ها و هزینه‌های بالای جستجو را کاهش می‌دهد. در عوض، به تیم‌های توسعه اجازه می‌دهد تا روی برنامه کسب‌وکار و ارائه اطلاعات عملی به کاربر نهایی تمرکز کنند.

یکی از شرکای عمومی صندوق Bullpen Capital، درباره اسکای‌واچ گفت: این استارت‌آپ یک شرکت ویژه ماهواره‌ای است که باید بازار تصاویر ماهواره‌ای را گسترش دهد.

مدیرعامل و بنیان‌گذار اسکای‌واچ، James Slifierz، درباره جذب سرمایه اخیر این استارت‌آپ گفت: طی دو سال گذشته، شرکت ما فناوری‌های کلیدی و مهمی را برای آینده ثبت و توزیع رصد زمین ساخته است. ما امروز هیجان‌زده هستیم از اینکه اعلام کنیم به لطف این سرمایه‌گذاری، فناوری مذکور را در سطح جهان، مقیاس‌گذاری و تجاری خواهیم کرد.

همچنین مدیرعامل اسکای‌واچ از اینکه سرمایه‌گذاران این استارت‌اپ حامی آنها بوده و به خواسته آنها، مبنی بر تغییر صنعت رصد زمین، اعتقاد دارند، ابراز خرسندی کرد.

بنیان‌گذار اسکای‌واچ در خصوص سیستم‌عامل  EarthCache گفت: این سیستم‌عامل، برنامه‌نویسان را قادر می‌سازد تا تصاویر ماهواره‌ای را با هر برنامه نرم‌افزاری ادغام کنند. دور جدید تأمین اعتبار، این امکان را برای ما فراهم می‌کند تا رسیدن به هزار مشتری را طی ۱۲ ماه آینده تسریع کنیم، ضمن اینکه مشارکت خود را با اپراتورهای برجسته ماهواره‌ای در جهان ادامه خواهیم داد.

منبع: techstartups

 

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.