بیمیتو و ازکی ادغام شدند

0

بیمیتو و ازکی دو استارتاپ مطرح در حوزه صنعت بیمه آنلاین در ایران هستند که تصمیم گرفتند ادغام شوند. به گزارش شنبه‌پرس، با ادغام استارتاپ‌های «بیمیتو» و «ازکی»، شرکت جدیدی تاسیس خواهد شد که «گروه صنعتی ماموت» روی آن سرمایه‌گذاری قابل توجهی را انجام خواهد داد.

گروه صنعتی ماموت به تازگی در استارتاپ پلاک سرمایه‌گذاری کرده و اخیرا توجه گسترده‌ای به استارتاپ‌ها دارد. استارتاپ‌های فعال در صنعت بیمه آنلاین، در چند سال گذشته رقابت خود را با استفاده از بیلبوردهای شهری نمایش می‌دادند. با این وجود دو شرکت بیمه آنلاین بیمیتو و ازکی تصمیم گرفتند به جای رقابت با یکدیگر همراه هم باشند. «حامد ولی‌پوری»، مدیرعامل بیمیتو در این باره می‌گوید:

«بیمیتو در ۴ سال اخیر تجربیات مهمی در فضای بیمه آنلاین به دست آورده اما تیم ازکی، در بخش‌هایی پیشرفت داشت که ما روی آن‌ها تمرکز زیادی نکرده بودیم. به همین خاطر، در تیم ازکی هم ارزش قابل توجهی ایجاد شده بود. در واقع تمرکز ما در برخی رشته‌ها  و تمرکز ازکی، در رشته‌هایی دیگری از صنعت بیمه آنلاین بود. بر همین اساس ما با هم صحبت کردیم، پیشنهادی مبنی بر اینکه می‌توان این موضوع را بررسی کرد،مطرح شد. وارد بررسی موضوع شدیم و دیدیم ارزش‌های موجود در هر دو شرکت ، هم‌افزایی لازم را ایجاد می‌کند. از سوی دیگر شرکت سرمایه‌گذاری خطرپذیر «ماموت» هم در کنار این جریان قرار گرفت و سرمایه‌گذاری قابل توجهی هم در همین راستا انجام شد.»

به گفته ولی پوری پس از ادغام، شرکتی جدید تاسیس خواهد شد. نیمی از شرکت جدید متعلق به بیمیتو، و نیم دیگر آن به ازکی تعلق خواهد داشت. سپس سرمایه نقدی از طریق گروه صنعتی ماموت به شرکت جدید تزریق می‌شود.

ولی‌پوری بر این باور است که هر دو برند باقی خواهند ماند. او در توضیح این مسئله می‌گوید: «بررسی‌ها نشان می‌دهد که کاربر مشترک زیادی در پلتفرم‌ها وجود ندارد. دلیلش هم این است که هر کدام از ما، بخش‌های مختلفی از بازار را هدف قرار داده بودیم. به همین دلیل، تصمیم گرفته‌ایم فعلاً هر دو برند را نگه داریم، تا از ارزش و کاربران متفاوتی که وجود دارد استفاده کنیم. ممکن است در آینده بررسی بیشتری انجام شود و وقتی بتوان ارزش ایجاد شده در هر یک از برندها را کاملاً به دیگری انتقال داد تصمیم دیگری گرفته شود.»

مجید قاقازانی مدیر مارکتینگ« ازکی » نیز در این خصوص می‌گوید: 《هر دو شرکت حدود ۳ ماه در حال مذاکره با گروه صنعتی ماموت بودند. در نهایت دیروز تصمیم نهایی شد و هر دو شرکت با سهم مشترک با سرمایه‌گذاری قابل توجه مجموعه سرمایه‌گذاری ماموت همکاری خود را در قالب مجموعه‌ای جدید برای سال ۹۹ آغاز خواهند کرد. 》

قاقازانی نیز همانند ولی پوری به تاسیس شرکت جدیدی اشاره کرد که نیمی از آن به بیمیتو و  نیم دیگر آن به ازکی تعلق خواهد داشت.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.