بیمیتو دفترچه بیمه صادر می کند

حامد ولی پوریان از جزئیات توافق استارتاپ بیمیتو و سازمان تامین اجتماعی می گوید

0

چیزی که امروز دیده می‌شود، اعتمادی است که در برخی نهادها مانند تامین اجتماعی نسبت به استارتاپ‌ها به وجود آمده است و قطعا می‌تواند زمینه ساز اتفاقات خوب زیادی باشد. نیاز امروز جامعه ما یک فکر و ایده نو است که در کنار آن اعتمادی باشد تا در کنار هم بتوانند اتفاقات قشنگی را در زندگی مردم رقم بزنند.

به تازگی خبری مبنی همکاری سازمان تامین اجتماعی و یک استارتاپ برای انجام امور مربوط به تعویض و صدور آنلاین دفترچه بیمه صورت گرفته است. جزئیات بیشتری از این همکاری را از حامد ولی‌پوریان، بنیان‌گذار و مدیرعامل بیمیتو می‌شنویم:

به گزارش خبرگزاری شنبه‌پرس، ولی‌پوریان می‌گوید: «در بازدیدی که آقای نوربخش، مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی از نمایشگاه الکامپ 96 داشتند، از استارتاپ‌هایی که به نوعی می‌توانستند با این سازمان همکاری کنند، برای جلسات حضوری دعوت به عمل آمد. طی چند جلسه‌ای که از ما دعوت شد، خدماتی که در سازمان تامین اجتماعی ارائه می‌شود را بررسی کردیم و در نهایت به این نتیجه رسیدیم که خدمات صدور دفترچه بیمه به صورت آنلاین، با بیزینس بیمیتو هم‌خوانی دارد. بعد از مدل‌سازی و شبیه‌سازی‌های مورد نیاز، توانستیم این خدمت را به صورت غیرحضوری در وبسایت بیمیتو عرضه کنیم.»

 

مذاکره تامین اجتماعی با چندین استارتاپ

در جواب این سوال که آیا بیمیتو تنها استارتاپی است که تامین اجتماعی با آن همکاری می‌کند، ولی‌پوریان جواب می‌دهد: «در حال حاضر بیمیتو تنها استارتاپی است که قابلیت صدور و تعویض دفترچه بیمه را در وبسایت خود دارد. ولی این سازمان با چندین استارتاپ دیگر هم برای انجام خدمات غیرحضوری وارد مذاکره شده است. بیمیتو اولین استارتاپی است که توانست این خدمت را ارائه دهد ولی به این صورت نیست که این موضوع انحصارا با بیمیتو مطرح شده باشد. تا جاییکه من اطلاع دارم حتی در زمینه انجام امور دیگر تامین اجتماعی هم با استارتاپ‌های دیگر وارد مذاکره شده است.»

 

بیمه‌های اختیاری، هدف بعدی

مدیرعامل بیمیتو در رابطه با خدمت بعدی که احتمالا این استارتاپ با همکاری تامین اجتماعی ارائه خواهد داد، توضیح می‌دهد: «احتمالا وارد حوزه‌ بیمه‌های اختیاری شویم که افراد علاقمند به این بیمه‌ها، به صورت غیر حضوری بتوانند درخواست خود را ثبت کنند. البته اینها مواردی است که درآینده باید بررسی و مطرح شوند به دلیل اینکه پیچیدگی این نوع فرایندهای درون سازمانی زیاد است. بعد از بررسی‌های زیاد و دقیق می‌توان موضوع را مطرح کرد ولی در هرحال برای ادامه این همکاری‌ها علاقمندی دوطرفه وجود دارد.»

 

رویکرد خوب مدیران عامل سازمان تامین اجتماعی برخلاف انتظار

ولی‌پوریان از اولین تجربه همکاری با یک مرکز دولتی به این صورت می‌گوید: «ما قبل از این، تجربه همکاری به این صورت نزدیک را با سازمان های دولتی و عمومی نداشتیم. تجربه ما در حد فعالیت با سطح نمایندگی یک شرکت بیمه دولتی بود. تامین اجتماعی اولین سازمانی بود که ما وارد مذاکره جدی شدیم و به دلیل جذابیتی که برای دو طرف وجود داشت، تجربه بسیار خوبی شد. برخلاف تصوری که در گذشته برای ما وجود داشت، مدیران عامل این سازمان رویکرد بسیار خوبی در این مسئله داشتند. به دلیل اینکه این خدمت در سطح بسیار گسترده‌ای باید انجام شود، حساسیت این کار زیاد بود. ولی با وجود تمام این مسائل و مشکلات، برای ما همکاری بسیار خوبی بود.»

 

زمینه‌های زیادی که برای همکاری سازمان‌های دولتی و استارتاپ‌ها وجود دارد

ولی پوریان در مورد امکان همکاری سازمان‌های دولتی دیگر با استارتاپ‌های بیمه بیان می‌کند خدمات مختلف بیمه در ایران توسط چند نهاد مختلف ارائه می‌شود؛ سازمان‌هایی مانند خدمات درمانی، وزارت بهداشت و تامین اجتماعی که در حال حاضر در موارد مختلف به صورت کاملا دولتی خدماتی ارائه می‌دهند. اگر بتوان مدل‌های مناسبی برای انواع این خدمات تعریف کرد، قطعا می‌توان این خدماتی را که کماکان به صورت حضوری انجام می‌شوند را به صورت غیرحضوری و با کمک کسب‌وکارهای اینترنتی ارائه کرد. او ادامه می‌دهد: «ممکن است مدل‌های مناسبی بتوان در این زمینه‌ها ارائه کرد ولی در حالت کلی به صورت دقیق نمی‌توان نظر داد. تجربه‌ای که ما در تامین اجتماعی به دست آوردیم، این بود که پیچیدگی این نوع فرایندها به حدی زیاد است که در بعضی مواقع به نقاطی می‌رسیم که فعلا امکان انجام غیرحضوری آنها وجود ندارد. به همین دلیل نظر قطعی نمی‌توان داد ولی مسلما زمینه‌های زیادی برای همکاری وجود دارد.»

 

ساده سازی روش انجام کارهای پیچیده

بنیان‌گذار بیمیتو در پایان اشاره می‌کند: «روزی که بیمیتو کارش را شروع کرد،‌ هدف ما این بود که بتوانیم کارهای مردم را آسان‌سازی کنیم. جدای از این بحث که ما در صنعت بیمه کار می‌کنیم، وظیفه خود را کمک کردن به مردم برای ساده انجام دادن کارهای پیچیده می‌دانستیم.» ولی‌پوریان ادامه می‌دهد چیزی که امروز دیده می‌شود، اعتمادی است که در برخی نهادها مانند تامین اجتماعی نسبت به استارتاپ‌ها به وجود آمده است و قطعا می‌تواند زمینه ساز اتفاقات خوب زیادی باشد. نیاز امروز جامعه ما یک فکر و ایده نو است که در کنار آن اعتمادی باشد تا در کنار هم بتوانند اتفاقات قشنگی را در زندگی مردم رقم بزنند.

 

 

 

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.