شهرداری تهران در صدد مقابله با تاکسی‌های اینترنتی است

در جوابیه اسنپ اعلام شد:

0

اسنپ در جوابیه‌ای به گفته‌های روز گذشته معاون شهرداری تهران واکنش نشان داد.

نشست «استارت‌آپ‌ها؛ نظارت خوب، نظارت بد/ تنظیم‌گری قوانین کسب و کار‌های آنلاین (با تمرکز بر تاکسی‌های اینترنتی) در اندیشکده حکمرانی شریف درحالی برگزار شد که هیچ نماینده‌ای از تاکسی‌های آنلاین حضور نداشت. اسنپ در پاسخ به ادعا‌های معاون شهرداری تهران جوابیه‌ای صادر کرد.

به گزارش شنبه‌پرس در این بیانیه آمده است: بر اساس قانون و مقررات صنفی تاکسی‌های اینترنتی مجوز فعالیت خود را از اتحادیه کشوری  کسب و کارهای مجازی دریافت کرده‌اند و نیاز به مجوز دیگری ندارند.

اسنپ در پاسخ به ادعای سید آقایی مبنی بر اینکه تاکسی‌های اینترنتی سبب آلودگی هوا می‌شود اعلام کرده است: آلودگی هوا همواره از دغدغه‌های اصلی اسنپ به شمار می‌‌رود و از همین رو ماه‌هاست که ارائه برگه معاینه فنی را برای عضویت در ناوگان اسنپ اجباری کرده‌ایم  و در حال حاضر تمامی کاربران راننده سالی یک بار موظف به ارائه برگه معاینه فنی هستند.

در بخش دیگری از این جوابیه آمده است: شهرداری، علی‌رغم اطلاع از قوانین و مقررات، صرفا با استاد به ماده ۹ قانون توسعه حمل‌ و نقل قصد نتیجه‌گیری داشتند. طبق قوانین موخر، صدور مجوز کسب توسط اتحادیه کافی است و هیچ مجوز دیگری برای فعالیت تاکسی‌های اینترنتی مورد نیاز نیست. بنابراین نظارت شهرداری بر افراد صنفی فعال در این حوزه موکول به تصویب دستورالعملی توسط وزارت کشور و صنعت معدن تجارت خواهد بود که این دستورالعمل در حال تهیه است.

اسنپ در این بیانیه اعلام کرده است  شهرداری تهران و سایر شهرداری‌های کشور درصدد مقابله با تاکسی‌های اینترنتی هستند و تلاش می‌کنند مانع فعالیت آنها شوند.

متن کامل بیانیه را در اینجا بخوانید

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.