چهار فرآورده پروبیوتیک دارویی توسط شرکت دانش‌بنیان زیست تخمیر بومی‌سازی شد

0

مدیر عامل شرکت دانش بنیان زیست تخمیر گفت: از فرآورده‌های پروبیوتیک این شرکت می‌توان برای بیماری‌های مربوط به دستگاه گوارش، مخاط دهان، دستگاه تنفس فوقانی و زخم معده در بزرگ‌سالان و کودکان استفاده کرد.

به گزارش خبرگزاری شنبه پرس، سحر بهمنی، مدیر عامل شرکت دانش بنیان زیست تخمیر امروز در مراسم رونمایی از ۴ فرآورده پروبیوتیک در پارک فناوری پردیس، گفت: ما مفتخر هستیم که محصولات دارویی پروبیوتیکی را در این شرکت به تولید برسانیم که جز فرآورده‌های دارویی به حساب می‌آیند.

وی با بیان اینکه پروبیوتیک‌ها برای سلامت بدن مورد استفاده قرار می‌گیرند، اظهار داشت: از این فرآورده‌های پروبیوتیک می‌توان برای بیماری‌های مربوط به دستگاه گوارش، مخاط دهان، دستگاه تنفس فوقانی، زخم معده در بزرگ‌سالان و کودکان و غیره استفاده کرد.

بهمنی با اشاره به اینکه از حدود ۱۰ سال قبل فرآورده‌های پروبیوتیک، وارد بازار کشور و سیستم سلامت شده‌اند، تصریح کرد: در حال حاضر نمونه‌های خارجی موجود در کشور از قیمت بسیار بالایی برخوردار هستند که خوشبختانه ما توانستیم آن‌ها را بومی‌سازی و در شرکت زیست تخمیر تولید کنیم.

داروی پروبیوتیک

به گفته بهمنی از پروبیوتیک‌ها علاوه بر سیستم گوارشی در بیماری‌های نقص ایمنی و آلرژیک نیز می توان استفاده کرد.

مدیر عامل شرکت دانش‌بنیان زیست تخمیر با بیان اینکه از این فرآورده‌ها در پیشگیری از بسیاری از بیماری‌ها استفاده می‌شود، خاطرنشان کرد: با تولید گسترده پروبیوتیک‌ها در سایر شرکت‌های دانش‌بنیان شاهد صرفه جویی ارزی زیادی در نظام سلامت کشور خواهیم بود.

مراسم رونمایی از این پروبیوتیک‌ها با حضور معاونان وزیر بهداشت و سورنا ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری، مصطفی قانعی دبیر ستاد توسعه زیست فناوری و مهدی صفاری‌نیا رئیس پارک فناوری پردیس در محل پارک پردیس برگزار شد.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.