همه‌چیز درباره بوتکمپ شتابدهنده نوین‌تک

گپی با محمدرضا قبادی

0

برنامه پیش‌شتابدهی ما به صورت رایگان و در قالب رویداد یک‌ماهه تحت عنوان «نوین تک بوت کمپ» برگزار می‌شود. بوتکمپ امسال از  2 خردادماه شروع شده و تا 28 خرداد که مصادف با روز ارائه تیم‌های چرخه اول شتابدهی (demo day) نیز است، ادامه دارد و تیم‌هایی که وارد بوتکمپ می‌شوند، در این روز ارائه خواهند داد.

شتابدهنده نوین‌تک زیرمجموعه شرکت پرداخت نوین آرین است که فضای فیزیکی آن که همان فضای کاری اشتراکی این واحد است، در مرکز رشد و نوآوری دانشگاه علامه طباطبایی قرار دارد. دومین دوره پیش‌شتابدهی این مرکز در تاریخ 2 خرداد 97 شروع می‌شود. به همین مناسبت گفتگویی با محمدرضا قبادی، مدیرعامل این شتابدهنده داریم.

به گزارش خبرگزاری شنبه‌پرس، مدیرعامل نوین‌تک درباره رویداد پیش‌‌شتابدهی این مرکز می‌گوید: «برنامه پیش‌شتابدهی ما به صورت رایگان و در قالب رویداد یک‌متهه تحت عنوان «نوین تک بوت کمپ» برگزار می‌شود. بوتکمپ امسال از  2 خردادماه شروع شده و تا 28 خرداد که مصادف با روز ارائه تیم‌های چرخه اول شتابدهی (demo day) نیز است، ادامه دارد و تیم‌هایی که وارد بوتکمپ می‌شوند، در این روز ارائه خواهند داد.» قبادی اضافه می‌کند امکان ثبت‌نام مستقیم برای دوره شتابدهی شتابدهنده از طریق وبسایت مجموعه وجود دارد. با این‌حال او تاکید می‌کند ورود استارتاپ‌ها از طریق رویداد بوتکمپ، به واسطه پایش یک‌ماه تیم‌ها، آسانتر خواهد بود. به گفته قبادی از 7 تیم موجود در دوره فعلی شتابدهی، دو تیم از رویداد بوتکمپ دوره قبل پذیرفته شده‌اند.

 

انواع حضور در رویداد بوتکمپ

قبادی در رابطه با نحوه شرکت در این رویداد می‌گوید: «برای حضور در رویداد دو فرمت داریم؛ تیم‌ها می‌توانند به صورت رایگان در دوره پیش‌شتابدهی ثبت‌نام کنند، اما با توجه به ظرفیت محدود رویداد، این سیستم گزینشی و رقابتی خواهد بود. به این معنی که ابتدا فرم‌های ارسالی افراد بررسی شده و افراد واجد شرایط که حداقل یکی از سه شرط ایده جذاب، تخصص کاربردیی و یا انگیزه مناسب را دارند پذیرفته شده و در دو هفته اول رویداد امکان اصلاح بیشتر ایده و تکمیل یا تشکیل تیم خود را دارند و بعد از گذشت دو هفته اول، یک ارائه با قالب مشخص داشته و فقط تیم‌های منتخب حفظ می‌شوند و بقیه تیم‌ها حذف خواهند شد. برای تیم‌های منتخب هم در ارائه نهایی که همان روز دمودی است، برگزار شده و سه تیم اول جایره‌ای به رسم یادبود دریافت می‌کنند و در نهایت تصمیم گرفته می‌شود که کدام‌یک از تیم‌ها شرایط ورود به چرخه شتابدهی را دارند. فرمت بعدی شرکت در رویداد برای افرادی است که قصد رقابت یا ورود به چرخه شتابدهی را نداشته و تنها می‌خواهند از محتویات آموزشی رویداد استفاده کنند که تهیه بلیط مربوط به این حالت دارای هزینه است و افراد می‌توانند فقط از کارگاه‌هایی که در این دوره برگزار می‌شود استفاده کنند.»

مدیرعامل شتابدهنده نوین تک در رابطه با مهلت فراخوان این رویداد توضیح می‌دهد: «فراخوان این رویداد، 23 ازدیبهشت تمام می‌شود. ثبت نام در این رویداد از طریق وبسایت نوین تک به آدرس ntaccel.com است. در سایت ایوند هم جزئیات برنامه‌ها و مجموعه کارگاه‌هایی که در رویداد برگزار می‌شود موجود است و علاقمندان می‌توانند از این طریق در جریان جزئیات برگزاری این رویداد قرار گیرند.»

 

چرخه‌های شتابدهی نوین‌تک

قبادی در رابطه با فعالیت‌های کلی شتابدهنده نوین‌تک هم می‌گوید: «چرخه اول شتابدهی ما پاییز سال 96 با 7 تیم شروع شد. ما در این شتابدهنده در 4 حوزه اینترنت اشیاء، فین‌تک، تجارت الکترونیک و صنعت بازی کار می‌کنیم. در حال حاضر تمام تیم‌ها در فضای کاری ما مستقر هستند.» قبادی اشاره می‌کند که اولین دمودی نوین‌تک برای تیم‌های حاضر در اولین دوره شتابدهی این مرکز، در تاریخ 28 خرداد برگزار خواهد شد.

قبادی در رابطه با چرخه‌های بعدی این شتابدهنده هم توضیح می‌دهد: «15 تیرماه 97 دومین دوره شتابدهی ما شروع می‌شود. دوره‌های شتابدهی نوین‌تک به مدت 26 هفته یا 6 ماه است. در سال 97 بعد از اتمام دومین دوره، دوره سوم در زمستان شروع می‌شود.» در ادامه او به دوره‌های پیش‌شتابدهی این مرکز اشاره می‌کند و می‌گوید: «دوره‌های پیش‌شتابدهی ما، رویدادمحور هستند؛ دوره‌های پیش شتابدهی دراصل سری رویدادهای یک ماهه هستند که طی آنها کارهای پیش شتابدهی انجام می‌‌گیرد و تیم‌ها در صورت پذیرفته شدن وارد فرایند شش ماه شتابدهی می‌شوند.»

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.