بلاک‌چین پر درآمدترین رشته مهندسی شد

طبق بررسی یک موسسه تحقیقاتی؛

0

مهندسان بلاک‌چین سالانه به طور متوسط ۱۵۰ تا ۱۷۰ هزار دلار درآمد خواهند داشت؛ این در حالی است که متوسط درآمد مهندسان نرم‌افزار به طور متوسط از ۱۳۵ هزار دلار فراتر نمی‌رود.

در حالی که تا چندی قبل مهندسان حوزه هوش مصنوعی پر درآمدترین مهندسان محسوب می‌شدند، به تازگی یک رشته مهندسی نوپای دیگر به نام مهندسی بلاک‌چین نیز بسیار پردرآمد شده است.

بررسی‌های موسسه تحقیقاتی آمریکایی هایرد نشان می‌دهد ابداع روش‌های جدید رمزگذاری داده‌ها از طریق فناوری بلاک‌چین کسب‌وکار پر رونقی است که درآمد سرشاری را برای متخصصان این حوزه به ارمغان می‌آورد.

طبق بررسی‌های به عمل آمده، مهندسان بلاک‌چین سالانه به طور متوسط ۱۵۰ تا ۱۷۰ هزار دلار درآمد خواهند داشت؛ این در حالی است که متوسط درآمد مهندسان نرم‌افزار به طور متوسط از ۱۳۵ هزار دلار فراتر نمی‌رود.

 

افزایش تقاضا برای استخدام متخصصان بلاک‌چین

افزایش تقاضای شرکت‌های بزرگ فناوری برای استخدام متخصصان بلاک‌چین اصلی‌ترین عامل این تحول محسوب می‌شود. فیس‌بوک، آمازون، آی بی ام و مایکروسافت از جمله شرکت‌هایی هستند که استخدام متخصصان بلاک‌چین را در دستور کار خود قرار داده‌اند. بررسی‌های هایرد نشان می‌دهد تقاضا برای استخدام مهندسان بلاک‌چین در یک سال اخیر تا ۴۰۰ درصد افزایش یافته است.

متخصصان بلاک چین باید در زمینه هایی مانند شبکه، طراحی پایگاه داده، رمزنگاری و آشنایی با برخی زبان‌های برنامه‌نویسی مانند جاوا، جاوااسکریپت، سی پلاس پلاس، گو، سالیدیتی، پیتون و … از دانش بسیار بالایی برخوردار باشند.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.