برگزاری رویداد تخصصی Humanagement در حوزه منابع انسانی

0

رویداد Humanagement رویدادی با رویکرد ارائه راهکارهای جذب و استخدام به صورت آنلاین است که به صورت آنلاین از طریق سایت آپارات در سالن همایش‌های کتابخانه ملی در تاریخ 21 تیر ماه سال 1400 برگزار شد.

در این رویداد، مدیران سازمان‌های پویا و اساتید و کارشناسان حوزه منابع انسانی در کشور، طی چند سخنرانی و اجرای پنل گفتگو به بررسی و ارائه راهکارهای مختلف در حوزه منابع انسانی پرداختند. حامی اصلی این رویداد، شرکت ایران HR بود که با حضور سخنرانان و حامیان و بینندگان آنلاین از ساعت 14 کار خود را آغاز کرد. در ابتدا و پس از تلاوت چندی از کلام الله مجید و اجرای سرود ملی، رویداد Humanagement با پخش ویدیوی معرفی رویداد، به صورت رسمی کار خود را آغاز کرد.

در اولین قسمت این رویداد، آقای شهرام کریمی، مدیر داده محوری منابع انسانی QBE استرالیا از طریق ویدیو با موضوع «گوش شنوای سازمانی» به ایراد سخنرانی پرداخت. در این سخنرانی، آقای قریمی با ارائه نمودارها و آمارهای مختلف، ارزش گذاری شرکت‌ها نسبت به کارکنان خود را عامل پیشرفت و بهبود عملکرد آنها توصیف کرده و مشارکت کارکنان در روند کاری را یک جهش بزرگ برای شرکت‌ها و سازمان‌ها خواند.

در ادامه، اولین پنل این رویداد با موضوع «نقش رهبری در توسعه و ارتقا منابع انسانی سازمان‌های بزرگ (موردکاوی ریتیل)» اجرا شد. در این پنل، دکتر علیرضا جلیلی، استاد دانشگاه تهران، مدیر ارشد توسعه استراتژیک، در کنار شاهین فاطمی، مدیرعامل برند درسا، رامین جوانرود، رییس هیئت مدیره شرکت تن ریس تدبیر پوشش برند بادی اسپینر و علی اسلامی، مدیر بهره برداری مجتمع تجاری تفریحی بام لند حضور داشتند.

در این پنل که مدیریت آن را دکتر جلیلی بر عهده داشت، شرکت کنندگان بر نقش تعیین کننده رهبری سازمان در توسعه و پیشرفت منابع انسانی در سازمان تاکید کرده و با توجه به تجارب فراوان خود در خصوص ورود و خروج نیروها در سازمان‌های خود، راهکارهای مختلفی در زمینه جذب استعداد و استخدام نیروی انسانی ارائه کردند.

سخنرانی بعدی با اجرای آقای محسن مکرمی، مدیر ارشد توسعه منابع انسانی دیجی کالا و با موضوع «taxus baccata، الهام بخش برای توسعه استعدادها» و از طریق ویدیو در سالن همایش اجرا شد. در این سخنرانی، مکرمی با تشبیه سازمان به ساختار یک درخت سرخدار، اظهار داشت که سازمان‌ها باید فرایند رو به رشد و با مشکلات کمتر را برای نسل بعدی و آینده سازمان خود فراهم کنند.

در قسمت بعدی این رویداد، مجید کیانپور، مدیر عامل و بنیان گذار شرکت مشاوره مدیریت شاپرک آبی به ایراد سخنرانی با موضوع «جذب استعداد در نسل Z» پرداخت. کیانپور با تشریح ویژگی‌های نسل Z، این بخش مهم جامعه را نسلی معرفی کرد که توانایی بسیار زیادی در اجرای فعالیت‌ها دارند اما در عین اظهار داشت، مساله‌ای که در اینجا مطرح است، نوع آموزش در این نسل است که تفاوت‌های زیادی با نسل پیشین دارد.

در ادامه، ویدیوی شرکت ایران HR برای حاضرین و بینندگان آنلاین پخش شد و سپس نوبت به ارائه یاسر نثاری، معاونت بازاریابی و فروش ایران HR و سمیه بیگی، مدیر دیجیتال مارکتینگ ایران HR رسید که موضوع آن «جذب منابع انسانی در صنایع نوین» بود.

در ابتدای این ارائه، یاسر نثاری بر اساس آمارهای شرکت متبوع خود، از اولویت کارفرمایان در جذب نیروی کار و چالش‌های موجود در استخدام گفت و در ادامه، با اشاره به راهکارهای نوین در حل این چالش در شرکت ایران HR و همکاری این مجموعه با 500 شرکت برتر ایرانی، سخنرانی خود را به پایان رساند.

سمیه بیگی نیز در سخنرانی خود با اشاره به مزیت‌های شرکت ایران HR نسبت به سایر پلت فرم‌ها در ساخت رزومه و انتشار آگهی استخدام پرداخت و با ارائه نمونه‌ای از این رزومه‌ها، به صحبت‌های خود پایان داد.

پس از سخنرانی‌های یاسر نثاری و سمیه بیگی، نوبت به اجرای پنل دوم رسید. موضوع پنل دوم مشکلات جذب و استخدام در شرکت‌های نوآور بود که با حضور عماد قائنی، مدیر عامل شرکت مشاوره ایلیا، حمید پورجم، مدیر ارشد توسعه منابع انسانی کافه بازار و ملیکا لسانی، تیم لید منابه انسانی یکتانت و محمد شهرمیانی، مدیر عامل کالج رهنما برگزار شد که مدیریت این پنل بر عهده آقای قائنی بود.

آخرین سخنرانی و ارائه، مربوط به محمد صادق اشرفی، مدیر برند کارفرمایی کارگزاری آگاه بود که با موضوع «برند کارفرمایی، نقطه عطف جذب» به ایراد سخنرانی پرداخت. اشرفی با اشاره به ارزش گذاری و اهمیت شرکت‌ها نسبت به کارکنان خود از زمانی که آگاهی استخدام را منتشر می‌کنند تا زمانی که افراد از سازمان خارج می‌شوند را عامل اصلی جذب نیروی کار ماهر در شرکت دانست و نتیجه این کار را بازخورد و راندمان بالای شرکت عنوان کرد.

این رویداد در نهایت با جمع بندی و تشکر از شکرت کنندگان حاضر و آنلاین، سخنرانان و حامبان به کار خود پایان داد.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.