بانک ملت از رشد اکوسیستم استارتاپی حمایت می‌کند

محمد ناطق، مدیر راهبری برند بانک ملت:

0

حوزه بازاریابی در ایران هنوز خیلی به شکل عملیاتی در نیامده است و تاکنون بیشتر در این حوزه حرف و تئوری شنیده شده است. چون افراد حاضر در این حوزه بیشتر افراد علمی هستند تا عملیاتی.

محمد ناطق در رابطه با وضعیت اکوسیستم استارتاپی می‌گوید: «اکوسیستم استارتاپی در ایران واقعا درمسیر بلوغ حرکت می‌کند و از اجتماع بسیار خوبی تشکیل شده است. این اجتماع بخش عمده‌ای از مشکلات را در خود برطرف خواهد کرد. می‌توان از استارتاپ ها این انتظار را داشت که تمام مشکلات مربوط به اکوسیستم را درخود حل کنند و درکنارهم به یک حوزه رشد یافته تبدیل شوند. فضایی که ایجاد شده است، فضای بسیار جذابی است که غیر از سرمایه نیازهای زیاد دیگر دارد که تمام آن‌ها باید درنظر گرفته شوند.»

به گزارش شنبه‌پرس، او ادامه می‌دهد: «از نظر تکنولوژی تمام حداقل‌ها در دسترس است ولی برای توانمندتر شدن، نباید همه موضوعات را فنی نگاه کرد. معمولا جوانان فنی وارد این حوزه می‌شوند و تمامی موضوعات را تا انتها به صورت فنی می‌بینند و تجزیه تحلیل می‌کنند. در صورتیکه ارزش مدار کردن موضوعات و استخراج ارزش و توانمندی‌های سمت مشتری و بازاریابی، مواردی است که باید به کار استارتاپ‌ها اضافه شود، به این ترتیب موفقیتشان تضمین شده خواهد بود.»

بازاریابی در ایران هنوز به شکل عملیاتی در نیامده است

ناطق معتقد است: حوزه بازاریابی در ایران هنوز خیلی به شکل عملیاتی در نیامده است  و تاکنون بیشتر در این حوزه حرف و تئوری شنیده شده است. چون افراد حاضر در این حوزه بیشتر افراد علمی هستند تا عملیاتی. در استارتاپ‌ها افراد فنی که معمولا بنیان‌گذار ایده ها هستند، چون ایده را خیلی دوست دارند فکر می‌کنند توسط دیگران هم باید این ایده پذیرفته شود در صورتیکه الزامات بازار بسیار متفاوت است.

حمایت از رشد فضای استارتاپی کشور

مدیر راهبری برند بانک ملت درخصوص رویکرد این بانک به استارتاپ‌ها بیان می‌کند: « این حوزه برای ما بسیار جذاب است. ورود به این حوزه برای کسب و کارهایی مثل ما، یک فعالیت جدید به حساب می‌آید و کمی سخت و سنگین خواهد بود پس با تدابیر خاصی که بانک اندیشیده است، تلاش دارد توسط شرکت‌های خاص خود به این اکوسیستم ورود پیدا کند. چراکه مجموعه بانک ملت رسالت خود می‌داند که در حد توانمندی، از افرادی که جرات و اقتدار درونی و عزت نفس دارند و ضمن راه اندازی کسب وکار برای خودشان، برای سایرین هم زمینه اشتغال به وجود می‌آورند، حمایت کند. فارغ از اینکه چقدر از این فضا به لحاظ کسب و کار امکان بهره بردن داریم،  وظیفه ما حمایت از رشد فضای استارتاپی در کشور است.»

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.