بازگشایی و تعطیلی مجدد اسنپ به صورت همزمان در بابل

جلوگیری از فعالیت اسنپ در شهر بابل

0

از ابتدای راه‌اندازی واحد مازندران یعنی در شهرهای بابل، ساری، قائم‌شهر و بابلسر ، کم‌وبیش مشکلاتی داشتیم که این اواخر شدت بیشتری گرفت. البته در سه شهر بدون هیچ مشکلی کار را پیش می‌بریم  و حتی در ساری یک کمپین مشترک با شهرداری داریم ولی متاسفانه در بابل از روز اول کارشکنی‌هایی در کار ما وجود داشت.

و بار دیگر درگیری و مقاومت سیستم سنتی آن‌هم از نوع تاکسی‌ها در مقابل فعالیت سیستم مدرن و آنلاین و اینترنتی. اسنپ بعد از چندماه تعطیلی در شهر بابل، امروز اولین روز کاری خود در سال 97 را در این شهر آغاز کرد که در همان ابتدا با تجمع رانندگان تاکسی این شهر و ممانعت آنها از فعالیت روبرو شد. در این رابطه با حسین هزارجریبی، مدیر ارشد منطقه‌ای اسنپ گفت‌وگویی داشته و جزئیات ماجرا را از زبان او شنیدیم:

به گزارش خبرگزاری شنبه‌پرس، هزارجریبی می‌گوید: «شروع فعالیت اسنپ در شهرهای بابل، قائم‌شهر و ساری هر سه در یک زمان و حدود 8ماه و نیم گذشته بود. از ابتدای راه‌اندازی واحد مازندران یعنی در شهرهای بابل، ساری، قائم‌شهر و بابلسر ، کم‌وبیش مشکلاتی داشتیم که این اواخر شدت بیشتری گرفت البته باید بگویم در سه شهر بدون هیچ مشکلی کار را پیش می‌بریم، حتی در ساری کمپین مشترکی با شهرداری داریم ولی متاسفانه در بابل از روز اول کارشکنی‌هایی در کار ما وجود داشت و از فروردین 97 یعنی بعد از عید نوروز، کلا این واحد تعطیل بود و اجازه فعالیت به ما نمی‌دادند.»

 

تعطیلی اسنپ در بابل بعد از نوروز 97

مدیر ارشد منطقه‌ای اسنپ بیان کرد: «برخلاف استقبال عمومی خیلی خوبی که از اسنپ در شهر بابل وجود داشت، متاسفانه ذی‌نفعان با ما کنار نیامدند و کم و بیش کارشکنی‌هایی انجام دادند. این روند ادامه داشت تا به جایی رسیدیم که بیشتر از 4 ماه، اسنپ در بابل غیرفعال بود. در این مدت 4 بار دفتر اسنپ در بابل توسط اماکن پلمپ شد که واقعا یک اتفاق غیرطبیعی بود. می‌توانم بگویم تمام این اتفاقات به دلیل کوچک بودن شهر است که در چنین شرایطی، تمام مسئولین شهر رابطه نزدیک و قوم و خویشی باهم دارند. در نهایت ما با استناد بر جلسه حضوری که با دادستان بابل و تایید لفظی که از ایشان داشتیم، به خودمان جرات دادیم که بعد از گذشت بیشتر از 4ماه، از امروز مجددا فعالیتمان را در این شهر آغاز کنیم ولی متاسفانه در ابتدا زد و خورد شدیدی توسط رانندگان تاکسی صورت گرفت و بعد هم کلانتری به اتهام اینکه ما نظم عمومی شهر را به هم ریختیم نیروهای ما را بازداشت کرد.»

هزارجریبی توضیح داد که این بازداشت به این علت انجام شد که نیروهای ما که تعدادشان فقط 3 یا 4 نفر بود در شهر مشغول انجام بازاریابی میدانی بودند. او در ادامه اشاره کرد: «بازاریابی میدانی در تمام شهرها بدون هیچ مشکلی انجام می‌شود. ولی در بابل با همین دلیل بازاریابان و کارشناس تیم فروش اسنپ را بازداشت کردند. جالب اینجاست که امروز نیروهای اسنپ مورد ضرب و شتم قرار گرفتند و در نهایت نیروهای اسنپ هم متهم شدند؛ اتفاقی که منظقی نیست ولی نشاندهنده رابطه نزدیک تاکسی‌رانی و رئیس پلیس بابل و احتمالا سایر ذی‌نفعان است.»

 

رئیس کلانتری: من تصمیم می‌گیرم چه کسی کار کند

هزارجریبی ادامه داد که بعد از این اتفاق، جواب رئیس کلانتری به این صورت بود که اینجا منطقه استحفاظی من است و من تصمیم می‌گیرم که چه کسی کار کند و چه کسی کار نکند. او در ادامه اشاره کرد که علت این اقدام، نداشتن مجوز اعلام شده است و گفت: «ما از اتحادیه کشوری کسب‌وکارهای مجازی مجوز داریم و با آن در تمام شهرها مشغول فعالیت هستیم. این اتحادیه و مجوزش کشوری است و طبق ماده قانون 87 نظام صنفی ما با داشتن این مجوز، مجاز به فعالیت در کل کشور هستیم. ولی خوب متاسفانه به نظر می‌رسد که بابل قانون خاص خود را دارد. جالب این‌جا است که ما در سه شهر دیگر همان استان مشغول کار هستیم و مشکل خاصی هم تا به امروز نداشتیم ولی در بابل فضا بسیار متفاوت است.»

 

ازدحام در محل دفتر اسنپ در شهر بابل

حدود یک ساعت و نیم بعد از اتفاقی که برای بازاریابان ما در بابل افتاد، 200 الی 300 راننده تاکسی ازدحام کردند و رعب و وحشتی در دفتر اسنپ ایجاد کردند. آنها حتی مانع ورود و خروج نیروهای ما از دفتر شدند. در نهایت ما با اماکن و نیروی انتظامی تماس گرفتیم و آنها به محل آمده و از درگیری جلوگیری کردند. ما هم به اماکن مراجعه کردیم و روند قانونی پیگیری این مسئله درحال انجام است و باید منتظر باشیم تا روند خود را طی کند و نتیجه مشخص شود.»

 

به صورت غیرقانونی مانع فعالیت ما می‌شوند

هزارجریبی در پایان با اشاره به این که بابل شهری با پتانسیل بسیار بالا برای کار است، توضیح داد که 30درصد از درخواست‌های استان، مربوط به این شهر است و به این صورت ادامه داد: «با توجه به درخواست و استقبال خوب مردم، تا مشخص شدن نتیجه، در این شهر قادر به ادامه کار نیستیم به این دلیل که امکان جذب راننده در این شهر را نداریم؛ آن‌هم به این دلیل که به صورت کاملا غیرقانونی مانع فعالیت ما می‌شوند.»

 

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.