اینماد ما را باطل کردند گفتند باید بروی سربازی!

تجربه مقداد شاطری، فاندر فروشگاه اینترنتی مادران از دردسرهای اینماد

2

حرف من این است که چطور می‌شود که یک نفر که کسب‌وکار ایجاد کرده و در جهت کارآفرینی و اشتغال در جامعه کار کرده است، بخاطر سربازی باید کل کسب‌وکار را رها کند و اینکه اگر قرار بر به دام انداختن و گرفتن کسی هم باشد، به نظر من این کار اصلا درست نیست که دست روی کسب‌وکار افراد گذاشت.

اولین بار که برای گرفتن ای‌نماد اقدام کردیم، گرفتن آن 2ماه شاید هم بیشتر زمان برد؛ آن هم به دلیل سنگ‌اندازی‌های زیادی که انجام می‌دادند. بدتر از آن، عدم رسیدگی و یا حتی پاسخ‌گویی آنها بود. تا الان تجربه انتظار کمتر از یک هفته برای پاسخ به تیکت‌های پیگیری که می‌زدیم و یا حتی سوالاتی که داشتیم، نداشته‌ام.

البته بعد از مدتی که با یکی از دوستان صحبت کردم متوجه شدم که برای جواب دادن به تیکت‌ها باید تماس می‌گرفتیم تا بعد از آن تیکت را جواب دهند. در رابطه با تماس تلفنی هم که برای هر تماس حداقل باید 25 تا 30 دقیقه پشت خط در انتظار بود و حتی انتظار نیم‌ساعته هم خیلی اوقات به سرانجام نمی‌رسید و خط قطع می‌شد.

از تمام این موارد که بگذریم، بالاخره ما با مشقت‌های فراوان موفق به گرفتن نماد شدیم و حتی نمادمان را دو ستاره‌ هم کردیم. به صورت ناگهانی یک روز متوجه شدیم نماد از سایت ما حذف شده است که بعد از پیگیری متوجه شدیم این کار به دلیل اخطار و عدم تایید پلیس اماکن صورت گرفته. بعد از پیگیری و تماس، اعلام کردند که یا سابقه کیفری دارید و یا اینکه مشمول سربازی هستید که چنین اتفاقی افتاده است و در این مورد باید با پلیس اماکن تماس گرفته شود.

با پلیس اماکن تماس گرفتیم و گفتند که شما مشمول هستید و ای‌نمادتان هم به همین دلیل باطل می‌شود. درگاه بانکی مان را هم روی همین ای‌نماد گرفتیم و با مطرح کردن این موضوع گفتند که در مرحله بعد، برای به تعلیق درآمدن درگاه بانکی هم نامه‌ای زده می‌شود و درگاه باطل می‌شود. تنها جوابی هم که در مقابل اعتراضات شنیدم این بود که قانون، قانون است.

حرف من این است که چطور می‌شود که یک نفر که کسب‌وکار ایجاد کرده و در جهت کارآفرینی و اشتغال در جامعه کار کرده است، حالا بخاطر سربازی باید کل کسب‌وکار را رها کند. و اینکه اگر قرار بر به دام انداختن و گرفتن کسی هم باشد، به نظر من این کار اصلا درست نیست که دست روی کسب‌وکار افراد گذاشت.

در آخر هم موردی که وجود دارد این است که نماد اعتماد از نظر ما و خیلی از استارتاپ‌های دیگر هیچ ارزشی برای استارتاپ‌ها ایجاد نمی‌کند؛ علاوه بر اینکه هیچ ارزشی هم برای مخاطب ندارد؛ به این دلیل که داشتن یک نماد اعتماد دلیل بر معتبر بودن یک استارتاپ یا وب‌سایت نیست. داشتن این نماد هیچ خدماتی برای استارتاپ‌ها ندارد به جز دردسر.  در آخر فقط می‌توانم بگویم در چنین دوران سختی که همه درگیر آن شده‌ایم، این سنگ‌اندازی‌ها از طرف نهاد کوچکی مانند ای‌نماد، خیلی دلگیر کننده است.

 

2 دیدگاه
 1. دوربین شاپ می‌گوید

  اگه کسب و کاری که راه انداختی بازدهی مالی داره
  میتونی به نام پدرت یا برادرت و یا هر کسی که باهاش قرارداد ببندی ای نماد بگیری الان اگه دومینت دات کام باشه میتونی حتی به نام خودت باشه ولی ای نماد به نام یکی دیگه
  در نهایت من خودم رفتم دانشگاه نامه اشتفال به تحصیل گرفتم
  شمام میتونی بری یه دانشگاه ثبت نام کنی فقط واسه همین نامه
  بعد نامه رو ببری خ مطهری پلیس اماکن
  دمه در بدی به سربازه میره برات ردیف میکنه میاره
  اگه بتونی ی خورده لنگ بزنی و خودتو به فلج بودن هم بزنی خیلی زودتر کارت راه میفته البته این کاری بود ک من کردم

 2. کیوان لطفی می‌گوید

  بله
  این مشکل سر ما هم اومد با این تفاوت که من پایان خدمت دارم و هررررچی با شماره ای که از پلیس اماکن تهران دادن تماس میگیرم میگه در شبکه موجود نمیباشد و هیچکس هم پاسخگو نیست 🙂

  اگه شماره ای ازشون دارید ممنون میشم بهم بدید

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.