ایران‌رنتر اولین گزارش فروشگاه‌های آنلاین خود را منتشر کرد

دیجی‌کالا با بیش از ۴۰ میلیارد تومان فروش در رتبه اول

0

ایران‌رنتر با انتشار گزارشی برترین فروشگاه‌های آنلاین پلتفرم خود را از بین بیش از 500 فروشگاه معرفی کرد. ایران‌رنتر مدعی است از طریق کانال فروش اقساطی خود می‌تواند در کنار افزایش در AOV (میانگین ارزش سبد خرید)، نرخ تبدیل مشتریان و رضایت کاربران از خرید، حجم قابل توجهی از فروش را برای فروشگاه‌ها ایجاد کند.
در ادامه به مرور بخش های مهم این گزارش خواهیم پرداخت.

پرفروش‌ترین فروشگاه‌ها

طبق گزارش منتشر شده، دیجی‌کالا در دسته فروشگاه‌های بیش از 40 میلیارد تومان فروش، آراد موبایل در دسته بیش از 5 میلیارد تومان و دیجی دو نیز در دسته فروشگاه های با بیش از 1 میلیارد تومان فروش به ترتیب رتبه های اول تا سوم پرفروش‌ترین فروشگاه‌ها را بدست آورند.
همچنین دیجی‌کالا با بیش از 8 میلیارد تومان فروش در اسفند ماه، رکورد بیشترین فروش در یک ماه را نیز کسب کرد.

پر‌فروش‌ترین فروشگاه‌های هر گروه

گروه فروشگاه‌های گردشگری: سفرمی
گروه فروشگاه‌های دیجیتال: دیجی کالا
گروه فروشگاه‌های خانگی و اداری: فروشگاه لوازم خونگی
گروه فروشگاه‌های تخصصی: ابزارمارت
گروه فروشگاه‌های بیمه و خدمات: بیمه بازار
گروه فروشگاه‌های مد و استایل: کاکامی

میانگین فروش هر فروشگاه فعال

هر فروشگاه فعال (دارای حداقل یک فروش در ماه) به طور میانگین در در ایران‌رنتر 64 میلیون تومان فروش (کالا یا خدمات) در سال 98 داشته است.

محبوب‌ترین فروشگاه‌ها

بر اساس نظرسنجی که در انتهای سال 98 انجام شده است، دیجی کالا، تکنولایف، لیون کامپیوتر، ابزارمارت، بلج، داروکده، ایسام، کاکامی، سفیر و پیک خورشید 10 فروشگاه محبوب ایران‌رنتر از نگاه خریداران معرفی شده‌اند.

اقتصادی‌ترین فروشگاه‌ها

سود در خرید اقساطی یکی از مهم‌ترین فاکتورها در انتخاب فروشگاه است که به همین جهت ایران‌رنتر فروشگاه‌های با کمترین میزان سود خود را نیز معرفی کرده است. در بین 500 فروشگاه فعال، 10 فروشگاه با سود‌های بین 0 تا 15 درصد به عنوان اقتصادی‌ترین فروشگاه‌ها معرفی شدند.

64 درصد سهم دیجی‌کالا

در گزارش منتشر شده دیجی‌کالا با بیش از 64 درصد سهم از کل فروش، به عنوان بازیگر اصلی تجارت الکترونیک ایران نقش پر رنگی در ایران‌رنتر داشته است.

پیش‌بینی سال 1399

ایران‌رنتر پیش‌بینی می‌کند در سال جدید با توجه به سرمایه جذب شده اخیر خود و همچنین آغاز همکاری با چند بانک و لیزینگ معتبر، فروش فروشگاه‌های خود را نسبت به سال 98 تا 5 برابر رشد خواهد داد.
همچنین ایران رنتر مدعی است از طریق ایجاد کانال فروش اقساطی برای فروشگاه‌های آنلاین، می‌تواند سهم تجارت الکترونیک از اقتصاد را نیز افزایش دهد.

برای دانلود گزارش فروشگاه‌های ایران‌رنتر در سال 98 اینجا کلیک کنید.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.