اولین رویداد رونمایش استارتاپ‌ها در اصفهان برگزار می‌شود

با ارائه چهار استارتاپ تالارنامه، دیجی زرگر، باکس و اسمارتی پات در شتابدهنده اکسل

0

اولین Demoday در شتابدهنده اکسل در اصفهان، چهارشنبه ۶ تیرماه ۱۳۹۷ در سالن سروش شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان برگزار می‌شود. در این رویداد چهار استارتاپ تالارنامه، دیجی زرگر، باکس و اسمارتی پات ارائه خواهند داد.

شتابدهنده اکسل که دفتر مرکزی آن در تهران است، تا به امروز در استان‌های گیلان، اصفهان و قزوین اقدام به راه‌اندازی شتابدهنده کرده است. اولین Demoday شتابدهنده اکسل در اصفهان، چهارشنبه ۶ تیرماه ۱۳۹۷ در سالن سروش شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان با عنوان رونمایش استارتاپ‌ها برگزار می‌شود. در این رویداد چهار استارتاپ تالارنامه، دیجی زرگر، باکس و اسمارتی پات ارائه خواهند داد. این استارتاپ‌ها پس از طی کردن دوره فن‌افزایی و فن‌آفرینی شتابدهنده اکسل، کسب‌وکارهای خود را شکل داده و ضمن اثبات خود آماده جذب سرمایه برای شروع روند رشد و توسعه خود هستند. این استارتاپ‌ها خروجی اولین چرخه شتابدهی شتابدهنده اکسل در اصفهان هستند.

گفتنی است که بیش از یکسال پیش، نزدیک به ۱۵۰ تیم/ایده برای ورود به شتابدهنده اکسل در اصفهان تقاضا دادند که از بین آنها ۱۵ تیم منتخب، در رویداد نوآفرینی به رقابت پرداخته و از آن بین ۱۱ تیم موفق به ورود به دوره فن‌افزایی (پیش‌شتابدهی) اکسل شدند. در مرحله بعد ۵ تیم توانستند خود را به دوره فن‌آفرینی (شتابدهی) اکسل رسانده و نهایتا ۴ تیم مذکور آماده ارائه در رونمایش استارتاپ‌ها هستند.

استارتاپ «تالارنامه» پلتفرم آنلاین برنامه‌ریزی مراسم عروسی است که ارتباط عروس و داماد را با بهترین خدمات دهندگان سراسر کشور تا روز برگزاری مراسم برقرار می‌کند. این تیم 5 نفره در یک سال و نیم گذشته به بیش از 2000 زوج برای برگزاری مراسمشان خدمات آنلاین ارائه کرده است و در حال حاضر حدود 70 شریک تجاری در 6 استان کشور دارد.

استارتاپ «دیجی زرگر» اولین ویترین آنلاین طلا و جواهر است که به صورت آنلاین بستری برای ارائه طلا و جواهر توسط طلافروشان معتبر کشور مهیا کرده است. دیجی زرگر بیش از 15 هزار بازدید روزانه دارد و با120 طلافروش فعال از 10 استان کشور کار می‌کند.

استارتاپ «باکس» ارائه دهنده تبلیغات تعاملی بر روی دستگاه‌های مگا باکس است که با استفاده از مفهمومی به نام بازی تبلیغات سعی در جذب مخاطبان به تبلیغ در فضای فیزیکی دارند. این تیم تا به حال توانسته کمپین‌های تعاملی موفقی با برندهایی چون تپسی، رایتل، آسیاتک و لست‌سکند برگزار کند و در حال حاضر بر روی ارائه تبلیغات تعاملی به کسب‌وکارهای کوچک و متوسط با همکاری آژانس‌های تبلیغاتی متمرکز است.

استارتاپ «اسمارتی پات» ارائه‌دهنده گلدان‌هایی بر اساس فناوری اینترنت اشیاء (IoT) با قابلیت نگهداری هوشمند گیاه و امکان کنترل و پایش وضعیت گیاه از راه دور است. در حال حاضر گلدان هوشمند الماس این استارتاپ در دیجی‌کالا و گل فروشی‌های معتبر اصفهان و تهران قابل خرید است. همچنین پیش فروش طرح صدف از طریق سایت جمع‌سپاری نیک‌استارتر به زودی آغاز خواهد شد. این تیم در حال حاضر بر توسعه بازار خود در داخل و خارج از کشور و همچنین توسعه محصولات خود برای پرورش سبزی‌های ارگانیک در منزل، متمرکز است.

Demoday در کل دنیا، مهم‌ترین رویداد برای یک شتابدهنده است؛ در این رویداد استارتاپ‌هایی که موفق شده‌اند دوره شتابدهی را به پایان برسانند و ثابت کنند که کسب‌وکارشان قابلیت رشد خوبی دارد، در مدت زمان کوتاهی که به آنها اختصاص داده می‌شود، کسب‌وکار خود را در مقابل سرمایه‌گذاران ارائه می‌کنند، تا آنها را برای سرمایه‌گذاری مجاب کنند. برگزاری رویداد رونمایش استارتاپ‌ها در استان اصفهان، می‌تواند نشانه رشد بیشتر زیست‌بوم استارتاپی در اصفهان باشد.

به گفته اکسل، اولین رویداد رونمایش استارتاپ‌ها در استان گیلان نیز به زودی برگزار خواهد شد.

 

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.