اولین جلسه کارگروه تخصصی فین‌تک برگزار شد

به همت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

0

اولین جلسه کارگروه تخصصی فین‌تک شامل بانکداری، پرداخت و خدمات الکترونیک تشکیل شد. هدف از تشکیل این کارگروه، بررسی مسائل و مشکلات حوزه فین‌تک، ایجاد همسویی در میان دستگاه‌های مسئول و همگرایی ظرفیت‌های موجود در این حوزه است.

به همت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، اولین جلسه کارگروه تخصصی فین‌تک شامل بانکداری، پرداخت و خدمات الکترونیک تشکیل شد. هدف از تشکیل این کارگروه، بررسی مسائل و مشکلات حوزه فین‌تک، ایجاد همسویی در میان دستگاه‌های مسئول و همگرایی ظرفیت‌های موجود در این حوزه است.

مهدی فقیهی به عنوان رئیس این کارگروه انتخاب شده است؛ علی زندوکیلی، دبیر کارگروه و محمد یوسفی‌زاده نیز او را در امور مربوط به این ستاد همراهی می‌کنند. دبیرخانه این کارگروه در ستاد توسعه فناوری اطلاعات، ارتباطات و فضای مجازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری مستقر است.

این کارگروه را جمعی از مدیران دستگاه‌های مختلف دولتی و بخش خصوصی تشکیل داده. حمیدرضا احمدیان، مدیرکل نوآوری و حمایت از سرمایه‌گذاری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات؛ محمدمراد بیات، مدیرعامل مرکز فابا؛ جعفریان از مدیران بانک ملی ایران؛ شهاب جوانمردی، مدیرعامل فناپ؛ مهدی عبادی، دبیر انجمن فین‌تک ایران؛ رحیم سرهنگی، مدیر کل دفتر کارآفرینی وزارت کار؛ محمدرضا طلایی، رئیس کمیسیون ارتباطات و فناوری اطلاعات اتاق بازرگانی ایران؛ محمد بیگی، مدیر نظام‌های پرداخت بانک مرکزی؛ مروج، مدیرفناوری سازمان بورس و اوراق بهادار؛ نعمتی، رئیس مرکز فناوری اطلاعات بیمه مرکزی و هامونی، مدیرعامل فرابورس ایران از اعضای این گروه هستند.

این کارگروه در نظر دارد از این پس به صورت ماهانه جلسات خود را برگزار کند. دومین جلسه این کارگروه در تاریخ هفتم مهرماه آینده، در محل مرکز فابا برگزار خواهد شد.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.