الکام‌‌تاکز و الکام ترندز بخش‌های جدید الکامپ

رضا حیدری، مدیر اجرایی الکامپ 97 در نشست خبری اعلام کرد:

0

آوردگاه سرمایه بخشی 70 متری است که در‌‌ آن سرمایه‌گذارانی که ثبت‌نام کرده‌اند حضور خواهند داشت و استارتاپ‌ها در مقابل آنها و با هدف جذب سرمایه ارائه خواهند داد. اتاق شتاب، محلی برای مشاوره دادن به استارتاپ‌ها است.

به مناسبت برگزاری بیست‌وچهارمین الکامپ، نشست خبری با حضور رضا حیدری، مدیراجرایی نمایشگاه الکامپ و سید علی آذرکار دبیر سازمان تهران در نظام صنفی برگزار شد.

به گزارش خبرگزای شنبه‌پرس، حیدری در رابطه با بخش‌های جدیدی که در الکامپ 97 وجود دارد گفت: «الکام تاکز بخش جدیدی است که با حمایت نظام صنفی رایانه‌ای امسال در سه نقطه از نمایشگاه در سه سالن مختلف غرفه‌سازی شده است. در این غرفه‌ها این موقعیت در اختیار دیگران قرار می‌گیرد که از حضور اساتید و نخبگان و خبرگان صنفی استفاده کنند. موضوع اصلی این بخش، صحبت از آینده فناوری، دغدغه‌های صنفی و مسائل روز فناوری اطلاعات یا رونمایی از محصولات جدید این حوزه خواهد بود. این غرفه‌ها با حمایت و هزینه مستقیم سازمان نظام صنفی و با امید برقراری یک حلقه ارتباطی بین استارتاپ‌ها و ترندزها برپا شده است.»

حیدری در ادامه اشاره کرد که بخش الکام ترندز که سال گذشته در حد یک رویداد برگزار شد ولی در الکامپ 97 یک بخش جداگانه با موضوعاتی مانند بیگ‌‌دیتا، هوش مصنوعی، شهر هوشمند، پردازش موازی خواهد بود. این بخش در سالن27 برگزار خواهد شد.

 

شرایط استارتاپ‌های حاضر در بیست‌وچهارمین الکامپ

مدیر اجرایی نمایشگاه الکامپ 97 در رابطه با استارتاپ‌های حاضر در این نمایشگاه توضیح داد: «استارتاپ‌های حاضر در این نمایشگاه نسبت به سال گذشته رشد قابل توجهی داشته‌اند. سالن‌های 8، 9، 10، 11، 27 به الکام استارز، گیمز و ترندز اختصاص یافته است. 5 سالن و در مجموع حدود 7500 متر مربع مساحت است که در قسمت استارتاپ‌ها 4 مدل غرفه وجود دارد. بخش دیگر نمایشگاه شامل حدود 300 شرکت‌ داخلی و خارجی است، که در مساحتی 25000 متر مربعی حضور دارند.»

حیدری اشاره کرد در الکامپ21 تعداد 70 استارتاپ داشتیم و امروز در الکامپ 24، این تعداد به حدود 400 استارتاپ‌ در قالب شرکت، گروه یا نفر رسیده است.

 

امکان برگزاری الکامپ‌های آینده در شهرآفتاب

در مورد صحبت‌هایی که مبنی بر انتقال نمایشگاه الکامپ به شهرآفتاب شنیده شدند، او گفت: «متولی این امر، شرکت سهامی نمایشگاه‌ها است و ما قراردادی داریم و چون از آن سمت هیچی قراری صادر نشده و به دست ما نرسیده است، من هیچ موضعی در قبال این اخبار یا رد و تاییدش نمی‌گیرم. برای سال‌های آینده هم اگر چنین موضوعی مطرح باشد، قطعا باید با نظر اعضاء و متقاضیان و کارشناسان بررسی شود. در حال حاضر باید بیشتر به بحث‌های محتوایی نمایشگاه امسال تمرکز کرد.»

 

شرایط حضور شرکت‌های خارجی در الکامپ 97

حیدری درمورد حضور شرکت‌های خارجی در این نمایشگاه اعلام کرد: «هنوز آمار دقیق تعداد یا شرایط حضور آنها در الکامپ مشخص نیست. به دلایل شرایط بیزینسی و اقتصادی ایران، نمی‌توان در این رابطه برنامه بلندمدتی داشت.» او گفت تعداد شرکت‌های خارجی در الکامپ نسبت به سال گذشته ممکن است قدری کمتر باشد ولی قطعا اختلاف فاحشی نخواهد داشت به این دلیل که پارسال هم همین شرایط تحریم و بین‌المللی در ایران وجود داشت.  مدیر اجرایی الکامپ اشاره کرد که به دلیل مساعدت شرکت سهامی نمایشگاهی و دکتر اسپهبدی، شرکت‌ها برای پرداخت‌های ارزی می‌توانند معادل ریالی آن به قیمت مصوب را پرداخت کنند. واحد ارز یورو خواهد بود و حدودا متری 1.400 خواهد شد.

 

رویکرد الکام گیمز 97

حیدری از الکام‌گیمز به این صورت گفت: «رویکرد امسال ما در برگزاری الکام‌گیمز، حضور بیشتر تولیدکنندگان بازی برای اپلیکیشن‌های موبایلی و کامپیوترها است که حدودا 45 شرکت تولیدکننده در فضایی تقریبا 1000 مترمربعی حضور دارند.

 

بخش‌های جانبی نمایشگاه

او همچنین بخش‌های جانبی که در این نمایشگاه در نظر گرفته شده است را نام برد و گفت: «آوردگاه سرمایه بخشی 70 متری است که در‌‌ آن سرمایه‌گذارانی که ثبت‌نام کرده‌اند حضور خواهند داشت و استارتاپ‌ها در مقابل آنها و با هدف جذب سرمایه ارائه خواهند داد. اتاق شتاب، محلی برای مشاوره دادن به استارتاپ‌ها است. استیج و الکام تاکز هم بخش‌های دیگر است.» حیدری از سالن 41 نام برد که بخش دولتی این نمایشگاه است و امسال با نام دولت همراه حضور خواهند داشت.

 

سامانه ثبت‌نام بازدیدکنندگان الکامپ 97

مدیر اجرایی الکامپ 27 از سامانه‌ای که برای ثبت‌نام بازدیدکنندگان راه‌اندازی شده است به این صورت گفت: «در این سامانه سه نوع مخاطب به عنوان عام پیش‌بینی شده است: اساتید و دانشجویان، مدیران شرکت‌ها و فروشگاه‌ها و مدیران دولتی. که بعد از طی کردن مراحل ثبت‌نام کارت دیجیتالی همراه کیو آر کد به همراه عکسشان صادر می‌شود که با آن می‌توانند وارد نمایشگاه شوند.»

 

حضور و اقامت استارتاپ‌های خارج از تهران

در ادامه این نشست خبری، حیدری اشاره کرد در نمایشگاه پاویون استانی خواهیم داشت که تنها 2 یا 3 استان حضور خواهند داشت و خبر داد: «برای اقامت استارتاپ‌هایی که خارج از تهران هستند، با استارتاپ اتاقک  مذاکراتی انجام شده و در مدت نمایشگاه الکامپ 97، تخفیف 70 درصدی برای اقامت آنها ارائه خواهد شد.» او اضافه کرد که برای برگزاری این نمایشگاه سعی شده تا حد امکان به صورت تهاتری از امکانات و خدمات استارتاپ‌ها استفاده شود.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.