اسنپ به کاربران خود برای ارسال پیامک‌های نادرست توضیح داد

عذرخواهی اسنپ از کاربران

0

تیم امنیت اطلاعات اسنپ موفق به شناسایی یک سوءقصد شده و در همان دقایق اول اقدامات لازم را برای مقابله با آن آغاز کرده است. در حال حاضر شبکه به طور کامل تحت کنترل است.

در روزهای اخیر کاربران شبکه‌های اجتماعی از ارسال پیامک‌های گاه و بی‌گاه اسنپ خبرداده و چرایی آن را جویا شدند. این پیامک‌ها در حالی ارسال می‌شد که هیچ درخواستی از جانب کاربران اسنپ وجود نداشت. این داستان علامت سوالی بزرگ را برای استفاده‌کنندگان از این اپلیکیشن ایجاد کرد که بالاخره بعد از گذشت چند روز اسنپ به این موضوع پرداخت.

اسنپ در بیانیه‌ای که فاقد جزئیات فنی بود اعلام کرد پای یک “سوء قصد” در میان بوده و هم اکنون جلوی آن گرفته شده است.
تیم امنیت اطلاعات اسنپ در این رابطه گفت:«در حال حاضر شبکه به طور کامل تحت کنترل است؛ با این وجود در تلاش برای حل دائمی این موضوع هستیم.»
در ادامه این بیانیه تاکید شد که در هیچ مقطعی خطری متوجه اطلاعات شخصی کاربران نبوده و بعد از این هم نخواهد بود؛ چرا که رمزهای یکبار مصرف به موبایل خود کاربران فرستاده می‌شده و سوءاستفاده‌گران در این زمینه هیچ دسترسی نداشته‌اند.

در سال جاری اسنپ سومین استارتاپی ایرانی است که برای دسترسی به داده‌هایش تلاش می‌شود و سوءقصدها بی‌نتیجه می‌ماند. قبل از این داستان نیز خبر آسیب‌پذیری داده‌های برخی رانندگان تپسی توسط یک هکر کلاه سفید خارجی کشف شد که تپسی مشکل را به سرعت رفع کرد و به انتشار اطلاعات ختم نشد.

متن توضیحات اسنپ درباره ارسال پیامک‌های ناخواسته

«ضمن عذرخواهی مجدد بابت نگرانی ایجاد شده در برخی از کاربرانمان به دلیل دریافت پیامک ناخواسته‌ای با محتوای رمز یکبار مصرف و همچنین تاخیر در پاسخگویی، توضیحات زیر را ارائه می‌دهیم.

تیم امنیت اطلاعات اسنپ موفق به شناسایی یک سوءقصد شده و در همان دقایق اول اقدامات لازم را برای مقابله با آن آغاز کرده است. در حال حاضر شبکه به طور کامل تحت کنترل است؛ با وجود این در تلاش برای حل دائمی این موضوع هستیم.

به همراهان همیشگی اسنپ اطمینان می‌دهیم که در هیچ مقطعی خطری متوجه اطلاعات شخصی کاربران نبوده است. چرا که رمزهای یکبار مصرف به تلفن همراه کاربران واقعی فرستاده شده، نه به سوءاستفاده‌گران. بنابراین اطلاعات کاربران در امنیت کامل است و یک مجموعه‌ساز و کار امنیتی بسیار قوی از آنها محافظت می‌کند.

در نهایت رصد هرگونه فعالیت مشابه ادامه دارد و در صورت مشاهده‌ مشکلاتی از این دست اقدامات اصلاحی به سرعت در دستور کار قرار می‌گیرد.

از صبر و همراهی شما نهایت سپاس را داریم و امیدواریم مثل همیشه در کنار خانواده اسنپ باشید. »

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.