اسمارت‌پلاس، محصول جدید اسمارت‌آپ معرفی شد

رفع نیازهای متفاوت استارتاپ‌ها در اسمارت‌آپ

0

اسمارت‌آپ، طی رویدادی محصول جدید خود، اسمارت پلاس را معرفی کرد. این رویداد، با حضور جمعی از سرمایه‌گذاران، استارتاپ‌ها و فعالان اکوسیستم استارتاپی ۲۳ خرداد ماه برگزار شد.

اسمارت‌آپ، طی رویدادی محصول جدید خود، اسمارت پلاس را معرفی کرد. این رویداد، با حضور جمعی از سرمایه‌گذاران، استارتاپ‌ها و فعالان اکوسیستم استارتاپی ۲۳ خرداد ماه برگزار شد.

در ابتدای این مراسم، محمد احمدی مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری اسمارت‌آپ چرایی برگزار رویداد اسمارت‌پلاس را به این صورت بیان کرد: «در اسمارت‌آپ، تجربیات موفقیت و شکست زیادی که توسط آن توانستیم استارتاپ‌های خودمان را رشد دهیم، انباشته شده بود. از طرف دیگر استارتاپ‌های زیادی را می‌دیدیم که نیاز یا دغدغه اصلی آنها جذب سرمایه نبود بلکه ساختن رشد خوب برای خودشان بود. به همین دلیل تصمیم گرفتیم امروز، در رویدادی به نام اسمارت‌پلاس این مدل خلق اهرم رشد را برای کمک به استارتاپ‌هایی که چنین نیازی دارند ارائه دهیم.»

مدیرعامل اسمارت‌آپ توضیح داد:«در اکوسیستم استارتاپی ما، علاوه بر نیاز به جذب سرمایه، نیازهای دیگری هم وجود دارد. مهمترین کمکی که استارتاپ‌ها نیاز دارند، استفاده از تجربیات واقعی برای خلق اهرم رشد است. ما در اسمارت‌آپ تجربیات موفق و همینطور تجربیات شکست زیادی داشتیم که قبل از این فقط برای استارتاپ‌های مجموعه خودمان از آنها استفاده می‌کردیم ولی امروز تصمیم گرفتیم آن را در اختیار تمام تیم‌هایی که حس می‌کنند به این تجربیات نیاز دارند قرار دهیم.»
او به این صورت ادامه داد: «امروز ما در اسمارت‌آپ، چهار دسته خدمات برای استارتاپ‌ها ارائه می‌دهیم. این خدمات شامل منتورینگ به منظور خلق اهرم رشد، خدمات مربوط به منابع انسانی با هدف تقویت تیم‌های استارتاپی، خدمات مالی در جهت کمک به جذب سرمایه راند بعدی استارتاپ‌ها و خدمات حقوقی و حسابداری به منظور بهبود زیرساخت های حسابداری و شرکتی است.»
او در مورد خدمت کمک به جذب سرمایه راند بعد به این نکته اشاره کرد: «در مورد استارتاپ کرفس، کمک کردیم تا برای راند بعدی جذب سرمایه از گروه مالی آگاه، سرمایه جذب کنند تا با اتکا به دانش و تجربه این گروه، راه کرفس، برای ipo یا همان ورود به بورس، هموارتر شود. و یا برای استارتاپ ویترین‌نت که یکی دیگر از استارتاپ‌های اسمارت‌آپ است، کمک کردیم از گروه صنعتی-بازرگانی مشفق جذب سرمایه کند تا علاوه بر سرمایه، از آورده های غیر نقدی آنها نیز منتفع شود.»

مهمترین نکات مربوط به خلق اهرم رشد در استارتاپ‌ها

در این مراسم، رضا باقری هم‌بنیان‌گذار، منتور رشد و عضو هیات مدیره اسمارت‌آپ از تجربیات چندساله و منحصر به فرد این مجموعه در کار با استارتاپ‌های مختلف گفت.
به گفته باقری، برای خلق رشد در کسب‌وکار و استارتاپ‌ها باید جواب چهار سوال برای خودمان داشته باشیم. این سوال‌ها شامل چه کسی (who)، چرا(why) ، چطور(how) و کجا(where) هستند. او در ارائه خود با اشاره به اینکه شاخص اصلی برای موفقیت، توانایی ساختن یک رابطه است گفت: «باید تمرکز روی کاربر باشد نه روی توسعه‌دهنده‌ها و اینکه بدانیم مهمترین نیاز کاربر ما چیست و در آن مسیر حرکت کنیم.»
هم‌بنیان‌گذار اسمارت‌آپ، ادامه داد:« مهمترین نکات در رابطه با اهرم رشد شامل اهرم رشد، دارایی پایدار، اهرم رشد تحت کنترل و بازگشت سرمایه ، تعامل، تبدیل و رشد، سرعت یادگیری و تمرکز، پارامتر‌های کلیدی‌ هستند.»

عضو هیات مدیره اسمارت‌آپ در پایان صحبت‌هایش گفت: «در اسمارت‌آپ با داشتن منتورشیپ فعال و منظم برای تیم‌ها، سعی در یافتن و تمرکز روی مهمترین مساله‌هایشان داریم و به آنها کمک می‌کنیم تا با استفاده از ابزار مناسب، مراحل رشدشان را طی کنند. در این مجموعه، پلتفرم یادگیری مشترک اسمارت‌آپ و استارتاپ‌ها را داریم که شامل تجربه های منحصر به فرد و مستند شده بسیاری از استارتاپ‌های این مجموعه است.”

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.