استارتاپ‌ها انتظارات شان از قوه قضاییه را مطرح کنند

رییس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضائیه:

0

قوانین ما با حرکت کندی جلو می‌رود و نباید توقع داشت احکام صادره صددرصد مورد قبول استارتاپ‌ها باشد. استارتاپ‌ها باید توقعات‌شان را در اختیار ما قرار دهند و خودشان با تشکیل انجمن‌هایی پیشنهادهای مدونی را در اختیار ما بگذارند تا ما در مسیر تسریع قوانین حرکت کنیم.

رییس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضائیه درباره موانع حقوقی بر سر راه استارتاپ‌ها گفت: ما مجتمع ویژه ای برای رسیدگی به جرایم رایانه ای داریم و در آنجا پرونده‌های این‌چنینی مورد رسیدگی قرار می‌گیرد.

حجت‌الاسلام و المسلمین شهریاری رییس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه در حاشیه نشست نخبگان فناوری اطلاعات در قوه قضاییه با بیان این مطلب، اضافه کرد: هر استارتاپی باید قوانین کشور را رعایت کند. در صورت عدم رعایت قوانین در این مجتمع به پرونده‌اش رسیدگی می شود و در این مجتمع قضات با مفاهیم فناوری اطلاعات آشنایی دارند.

شهریاری گفت: البته قوانین ما با حرکت کندی جلو می‌رود و نباید توقع داشت احکام صادره صددرصد مورد قبول استارتاپ‌ها باشد. استارتاپ‌ها باید توقعات‌شان را در اختیار ما قرار دهند و خودشان با تشکیل انجمن‌هایی پیشنهادهای مدونی را در اختیار ما بگذارند تا ما در مسیر تسریع قوانین حرکت کنیم.

رییس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه گفت: ما وعده نمی دهیم اما تلاش می کنیم تا مشکلات آنها حل شود. قوه قضاییه معاونتی به نام معاونت حقوقی دارد که مسئولیت تدوین لوایح را بر عهده دارد. حالا بدواً باید مشکلات به ما ارایه شود و در کنار آن پیشنهادها هم داده شود تا ما برای حل آن‌ها تلاش کنیم.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.