از حمایت تا تجاری‌سازی پایان‌نامه‌ها در رویداد پل نوآوری

0

تازه‌ترین رویداد پل نوآوری دیجی‌کالا‌ نکست، تحت عنوان حمایت پایان‌نامه‌ها تا تجاری‌سازی آن‌‌ها، در دانشگاه صنعتی شریف برگزار خواهد شد.

ارتباط بین صنعت و دانشگاه یکی از موضوعات مهم و تاثیرگذار بر وضعیت اقتصادی هر جامعه‌ای است. در دانشگاه‌ها افراد متخصصی تربیت می‌شوند که می‌توانند با به‌کارگیری علم خود در صنعت، باعث رشد آن شوند؛ در نتیجه اگر بین صنعت و دانشگاه در جامعه ارتباطی وجود نداشته باشد، ایده‌ها و پروژه‌های دانشگاهی در کتابخانه دانشگاه‌ها باقی می‌مانند و امکان استفاده از تکنولوژی‌ها و علم روز دنیا در صنعت امکان‌پذیر نخواهد شد.

متاسفانه در کشور ما فاصله بین صنعت و دانشگاه زیاد است و با وجود اینکه ایران، از نظر تعداد مقالات علمی در اکثر زمینه ها بالا بوده و بوطر مثال در زمینه هوش مصنوعی رتبه اول را در بین کشورهای اسلامی و رتبه ۱۶ را در تمام دنیا دارد؛ اما کسب‌وکارهای بسیار کمی بر پایه  تکنولوژی های نوآور در ایران وجود دارند. به همین منظور، دیجی‌کالانکست با همکاری و حمایت دانشگاه صنعتی شریف، مرکز کارآفرینی دانشگاه صنعتی شریف، پارک علم و فناوری شریف و ستاد توسعه فناوری‌های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، مجموعه رویدادهایی به نام «پل نوآوری» را در دانشگاه صنعتی شریف برگزار خواهد کرد.

پل نوآوری، رویدادی است که توسط دیجی‌کالانکست و به منظور ایجاد پل ارتباطی بین دانشگاه و صنعت در دانشگاه‌های مختلف در تهران و شهرستان‌ها برگزار می‌شود و هدف از برگزاری این رویدادها، حمایت از پژوهش‌های دانشگاهیان، تشریح موضوعات پروژه‌ها در جهت رفع چالش‌های صنعت در زمان حال و آینده است. در این مجموعه رویدادها سخنران‌هایی از مدیران ارشد شرکت‌های مطرح از جمله دیجی‌کالا، اساتید مطرح دانشگاه‌ها و روسای سازمان‌های فناور و… حضور دارند و چالش‌های موجود در صنایع مختلف را مطرح می‌کنند.

شرکت در این رویداد شرایط خاصی ندارد و تمام علاقه‌مندان، متخصصان و پژوهشگران رشته‌های تحصیلی مختلف فنی، علوم پایه، علوم انسانی و مدیریت می‌توانند در این رویداد شرکت کنند.

لازم به ذکر است که این رویدادهای پل نوآوری به صورت رایگان برگزار می‌شوند و ورود برای عموم آزاد است.

تاریخ رویداد پل نوآوری به دلیل مشکلات بوجود آمده برای اینترنت از تاریخ 4 آذر به تاریخ 19 آذر انتقال پیدا کرد.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.