ادنگاه هم مانند ای‌نتورک هنوز فیلتر است

اصلا مشخص نیست باید چه کار کرد و از کجا پیگیر ماجرای فیلتر شدن سایت‌های تبلیغاتی دیجیتال شد!

0

قلی‌نژاد می‌گوید احتمالا می‌خواهند این کسب‌وکارهای فیلتر شده را در پروسه دریافت مجوز کانون تبلیغاتی از ارشاد قرار دهند. اما این پروسه، فرایندی است که یک سال زمان می‌برد.

ای‌نتورک اولین مجموعه دیجیتال مارکتینگ بود که در تاریخ 25 تیر از دسترس خارج شد و مانند یک بازی دومینو، نام مجموعه‌های دیگری هم در لیست فیلتر شده‌های این حوزه به گوش می‌خورد. ادنگاه هم یکی از مهره‌های این دومینوی فیلترینگ بود که همچنان از دسترس خارج است.

به گزارش خبرگزاری شنبه‌پرس، افشین قلی‌نژاد، مدیرعامل ادنگاه در این رابطه گفت: «ما بعد از ای‌نتورک فیلتر شدیم؛ بعد از پیگیری‌هایی که انجام دادیم، دادستانی اعلام کرد این فیلترینگ از سمت ارشاد بوده است؛ ارشاد میگوید این فیلترینگ مربوط به دفتر تبلیغات و اطلاع رسانی مربوط است. و دفتر تبلیغات و اطلاع‌رسانی هم بیان کرد درخواست فیلترینگ از سمت ما نبوده است. اصلا مشخص نیست ما باید چه کار کنیم و از کجا پیگیر این ماجرا شویم.»

او با اشاره به اینکه چهار روز گذشته است و هنوز فیلتر هستیم، ادامه داد: «امروز (شنبه 30تیر) من دفتر ارشاد بودم و گفتند جلسه‌ای با انجمن کسب‌وکارهای اینترنتی گذاشتند و پیگیر این موضوع شدند؛ اما هنوز نتیجه‌ای به ما اعلام نکرده‌اند.» قلی‌نژاد می‌گوید احتمالا می‌خواهند این کسب‌وکارهای فیلتر شده را در پروسه دریافت مجوز کانون تبلیغاتی ارشاد قرار دهند. اما این پروسه، فرایندی است که یک سال زمان می‌برد.

قلی‌نژاد در پایان تاکید کرد: «این فیلترینگ تا الان صدمه خیلی زیادی به ما زده و باید بگویم در اثر این اقدام کسب‌وکار ما رو به نابودی است و ما همچنان پیگیر هستیم.»

او در رابطه با صحبت وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات که برای رفع فیلتر این کسب‌وکارها قول همکاری داده بودند توضیح داد: «هنوز که اقدامی انجام نشده و همچنان فیلتر هستیم؛ در این زمینه هیچ اطلاع‌رسانی و پیگیری هم وجود نداشته است. تا الان فقط  انجمن کسب‌وکارهای اینترنتی پیگیر موضوع شدند که آن هم هنوز نتیجه‌ای نداشته است.»

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.