با جدیت از استارتاپ‌های سمنان حمایت کرده‌ایم!

جوابیه اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان سمنان در پاسخ به گزارش شنبه‌پرس از تعطیلی سپرهون

0

تمامی اقدامات و عملکرد اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان به عنوان نماینده عالی وزارت ارتباطات در جهت حمایت از فعالیت بخش‌های خصوصی در استان در راستای ایجاد اشتغال پایدار برای فارغ‌التحصیلان رشته‌های مختلف در استان بوده و طرح این گونه ادعاها و مطالب کذب هیچ‌گونه خللی در اراده و عزم این اداره کل در جهت دستیابی به اهداف و سیاست‌های وزارت ارتباطات ایجاد نمی‌نماید.

در پی درج گزارشی از چرایی تعطیلی مجموعه استارتاپی سپرهون در استان سمنان، اداره کل ارتباطات و فناوری این استان جوابیه‌ای را به شنبه‌پرس ارسال کرده است و صحبت‌های سعید اکرم مدیر این مجموعه را کذب و غیرواقع خوانده است. شنبه‌پرس بنا به قانون مطبوعات این جوابیه را عینا منتشر می‌کند.

با احترام جوابیه روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان سمنان در پاسخ به دروغ پردازی‌ها و طرح شبه افکنی‌های جناب آقای سید سعید اکرم به‌عنوان موسس شرکت سپرهون در خبرگزاری شنبه‌پرس مورخ 25/01/1397  به شرح ذیل به حضور ارسال می‌گردد خواهشمند است طبق قوانین در همان صفحه و کادر موردنظر درج گردد.

در پاسخ به این جمله که  هلال احمر به استارتاپ‌ها کمک کرد اما وزارت ارتباطات نه” باید گفت که اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان سمنان به‌عنوان نماینده عالی وزارت در استان با تعامل و هماهنگی خود با رئیس جمعیت هلال احمر استان و رئیس پارک علم و فناوری شهرستان توانست موافقت این دو مجموعه را به منظور در اختیار قرار دادن فضای فیزیکی مناسب جهت تاسیس مرکز شتاب‌دهنده جلب نمایدکه در نهایت فضای فیزیکی مجموعه هلال احمر استان مورد پسند آقای اکرم واقع گردید پس مرکز شتاب‌دهنده سپرهون به عنوان بخش خصوصی بدون هماهنگی استان اداره کل    استان و استانداری سمنان هرگز نمی‌توانست از فضای فیزیکی یک ارگان دولتی برای پیشبرد اهداف خود استفاده نماید.

ایشان در بخشی از سخنان خود اظهار داشتند که به طور کلی از فضای حمایتی بایکوت شده و در اموری که نیاز به کمک داشتند مانند اینترنت و فضا هیچ اقدامی برای ایشان صورت نگرفته است که در پاسخ به اظهارات  ایشان باید گفت این اداره کل طی نامه‌ای که به پیوست می باشد از تماس مدیران کل زیر مجموعه خود خواسته تا نهایت همکاری با این مجموعه را به عمل آورده و از هیچ کمکی به ایشان دریغ ننمایند و حتی در مورد واگذاری اینترنت نیز مکاتباتی با مرکز مخابرات استان شرکت‌های وب صورت گرفته که منجر به اخذ شش ماهه اینترنت رایگان از مخابرات استان به صورت نامحدود و همچنین دریافت مودم وایرلس های وب به همراه سیم کارت و به صورت نامحدود شده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشته است که اداره ارتباطات مشکلاتی را برای ایشان به وجود آورده است اما نگفته‌اند چه مشکلاتی؟ این در حالی است که اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان طی هماهنگی با مقامات استانداری سمنان در بسیاری از جلسات کارگروه اشتغال و طرح تکاپو از آقای اکرم به عنوان سخنران در آن جلسات دعوت به عمل آورده و زمینه آشنایی مسئولین با ایشان را فراهم آورده است که از این قبیل موارد می‌توان هماهنگی با دانشگاه‌های سمنان، شاهرود، گرمسار و نیز فرمانداری‌های استان جهت حضور آقای اکرم در جلسات با روسای دانشگاه‌ها و مسئولین استانی جهت معرفی شرکت سپرهون به منظور پیشبرد اهداف ایشان نام برد.

واگذاری کامل برگزاری رویداد استارتاپ مذهبی به ایشان در پارک علم و فناوری استان و حضور تمامی مدیران کل دستگاه‌های زیر مجموعه این اداره کل در مرکز شتاب‌دهنده سپرهون جهت دفع مشکلات این مرکز از دیگر اقدامات اداره کل  ict استان در جهت کمک مالی به ایشان می‌باشد ولی ایشان در اظهارات خود بیان داشته‌اند که نقش ادای حمایت از استارتاپ‌ها را در استان بازی می‌کردند که کذب محض است.

متاسفانه رایزنی‌ها و تلاش‌های این اداره کل با مراکز شتاب‌دهنده دیموند و سمک برای اخذ نمایندگی این مراکز توسط شرکت سپرهون در استان نیز با ممانعت آقای اکرم به سرانجام نرسید.

حال به نظر می‌رسد آقای اکرم بعد از پذیرش مسئولیت مجری طرح تکاپوی استان از سوی اداره کل تعاون، رفاه و امور اجتماعی در چرخشی یکصد و هشتاد درجه‌ای تمامی اقدامات و حمایت‌های اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان سمنان از مجموعه ایشان را نادیده گرفته و با حق‌نشناسی تمام اقدام به انتشار مطالبی کذب برعلیه فعالیت‌ها و اقدامات این اداره کل نموده است.

شایان ذکر است تمامی اقدامات و عملکرد اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان به عنوان نماینده عالی وزارت ارتباطات در جهت حمایت از فعالیت بخش‌های خصوصی در استان در راستای ایجاد اشتغال پایدار برای فارغ‌التحصیلان رشته‌های مختلف در استان بوده و طرح این گونه ادعاها و مطالب کذب هیچ‌گونه خللی در اراده و عزم این اداره کل در جهت دستیابی به اهداف و سیاست‌های وزارت ارتباطات ایجاد نمی‌نماید.

سیدمسعود میررضایی

نماینده وزیر و مدیرکل

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.