اختلال یک هفته‌ای خطوط تلفن صدها استارتاپ ایرانی

0

خط تلفن بیش از هشت هزار کسب و کار ایرانی که مشترک دفتر کار مجازی هستند از چهارشنبه گذشته با اختلال مواجه شده است، بسیاری از این کسب و کارها، استارتاپ هستند.

از صبح چهارشنبه 26 آبان ماه، خطوط تلفنی بیش از هشت هزار کسب و کار در کشور بار دیگر و بدون اطلاع قبلی قطع شده است. این اختلال که از صبح چهارشنبه و در ابتدا روی خطوط پنج رقمی و 6 رقمی «دفتر شما» آغاز شد، با کاهش شدید پهنای باند مشترکین دفترشما در اوایل هفته ابعاد بزرگتری به خود گرفت و در حال حاضر بیش از هشت هزار کسب و کار ایرانی برای برقراری تماس با مشکل جدی روبرو هستند.

گفته می‌شود این ایجاد اختلال بدون اطلاع قبلی و از سوی نهادهای ذی‌ربط صورت گرفته است. پیش از این نیز در سال‌های گذشته چند بار خطوط دفتر مجازی از سوی این نهادها به صورت ناگهانی  و برای چند روز قطع شده بود که سبب  بروز خسارت زیادی به کسب و کارها شده بود.

اکنون هم با توجه به همزمانی این قطعی با روزهای آخر ماه و نزدیک به مناسبت‌های یلدا، جمعه سیاه و…بسیاری از مشتریان دفترشما برای اجرای کمپین‌های تبلیغاتی خود به مشکل خورده‌اند و دچار زیان مضاعف شده‌اند.

گفتنی است از سال 1392 تا کنون کسب و کارهای ایرانی در حوزه‌های گوناگون مشترک «دفترشما» هستند که اکنون با قطع شدن شماره تماس‌هایشان که با اختلال جدی در کسب و کار خود روبرو شده اند.

استارتاپ‌ها و کسب و کارهای نوپا، فروشگاه‌های اینترنتی، فریلنسرها، مشاعل خانگی از بیشترین مشترکین دفتر مجازی هستند.

با وجود گذشت نزدیک به یک هفته از این اختلال هنوز این شرکت بیانیه‌ای رسمی در این خصوص منتشر نکرده است و حتی تلفن‌های خود این شرکت نیز از روز جمعه قطع شده است.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.