آموزش راه‌اندازی استارتاپ در نوآوردگاه مکمل‌های غذایی

در مشهد و توسط موسسه پژوهشی علوم و صنایع غذایی برگزار می‌شود

0

اولویت‌های پذیرش ایده‌های نوآورانه برای برنامه شتابدهی نوآوردگاه مکمل‌های غذایی و گیاهی شامل مکمل‌های موثر در بهبود عملکرد مغز، مکمل‌های پروبیوتیک و پری‌بیوتیک، مکمل‌های کاهش وزن و کاربرد فناوری‌های نوین در تهیه مکمل‌های غذایی و گیاهی است.

قدیر رجب‌زاده، رئیس موسسه پژوهشی علوم و صنایع غذایی خبر داد که نوآوردگاه مکمل‌های غذایی و گیاهی در مشهد برگزار می‌شود. رجب‌زاده گفت: «اولویت‌های پذیرش ایده‌های نوآورانه برای برنامه شتابدهی نوآوردگاه مکمل‌های غذایی و گیاهی شامل مکمل‌های موثر در بهبود عملکرد مغز، مکمل‌های پروبیوتیک و پری‌بیوتیک، مکمل‌های کاهش وزن و کاربرد فناوری‌های نوین در تهیه مکمل‌های غذایی و گیاهی است.»

 

رویدادی آموزشی-عملی راه‌اندازی استارتاپ

رئیس موسسه پژوهشی علوم و صنایع غذایی اشاره کرد با تغییر سبک زندگی، مصرف مکمل‌های غذایی به‌منظور تکمیل رژیم غذایی برای حفظ سلامت افراد به شدت افزایش یافته است. او ادامه داد: «نوآوردگاه، رویدادی آموزشی-عملی برای آموزش راه‌اندازی استارتاپ و کسب‌وکار بر پایه ایده‌های نوآورانه به کارآفرینان جوان است. شرکت‌کنندگان در نوآوردگاه در این مدت روش‌های شبکه‌سازی، امکان‌سنجی ایده و طراحی مدل کسب‌وکار را آموزش می‌بینند.»

 

هدف از برگزاری این رویداد

رجب‌زاده در خصوص هدف از برگزاری این رویداد بیان کرد: «با توجه به پتانسیل بالای گیاهان دارویی بومی در ایران، ضرورت تلفیق فناوری با دارایی‌های بومی برای توسعه کسب‌وکارهای نوین و بازار مکمل‌های غذایی احساس می‌شود.»

 

زمان برگزاری نوآوردگاه مکمل‌های غذایی و گیاهی

پیش رویداد (سرنخ) این رویداد ۱۷ مرداد و رویداد اصلی در ۱۳ الی ۱۶ شهریور ماه سال جاری در موسسه پژوهشی علوم و صنایع غذایی برگزار می‌شود.

 

نوآوردگاه چیست؟

نوآوردگاه رویدادی است به کارآفرینان جوان آموزش می‌دهد که چگونه می‌توانند بر پایه ایده‌های نوآورانه خود، کسب‌وکاری راه‌ بیاندازند و آن را توسعه دهند. در این رویداد به صورت خیلی ساده و قابل فهم، چالش‌ها و مراحل راه‌اندازی یک کسب‌وکار جدید در حوزه فناوری و روند توسعه و تجاری‌سازی یک محصول کاربردی مبتنی بر ایده فناورانه، شبیه‌سازی شده است. در این مدت شرکت‌کنندگان یاد می‌گیرند چگونه تیم تشکیل‌دهند، ایده‌هایشان را امکان‌سنجی کنند، مدل کسب‌‌و‌کارشان را طراحی کنند، طرح تجاری کسب‌و‌کارشان را تدوین کنند و همه این موارد را چگونه در مقابل سرمایه‌گذار ارائه دهند.

نوآوردگاه با اجرای Gamification یا به صورت بازی‌سازی، خلاقیت را به رویدادهای کارآفرینی وارد کرده است. به نوعی که تیم‌ها در نوآوردگاه بودجه مجازی دریافت می‌کنند و باید هزینه‌‌های کسب‌‌وکارشان را به صورت شبیه‌سازی شده از آن بودجه پرداخت کنند. همچنین کارگاه‌های آموزشی نیز در قالب بازی برگزار می‌شود و تیم‌ها امتیازهایی را از مربیانشان دریافت می‌‌کنند. در پایان نوآوردگاه تیم‌ها، طرح و ایده‌‌هایشان را در مقابل شتابدهنده‌ها و سرمایه‌گذاران ارائه می‌دهند و تیم‌های برتر مورد حمایت قرار می‌گیرند.

 

چگونگی حضور در نوآوردگاه

برای حضور در این رویداد لازم است ابتدا در پیش رویداد (سرنخ) به‌صورت تیمی یا انفرادی ثبت نام کنید پس از برگزاری پیش رویداد، فرصت تیم‌سازی (یا تکمیل تیم) و ایده‌پردازی تا قبل از رویداد نوآوردگاه وجود دارد تا با آمادگی کامل به‌صورت تیم/ایده در رویداد اصلی حضور پیدا کنید.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.