آذری جهرمی: چیزی به نام اینترنت ملی وجود خارجی ندارد

0

وزیر ارتباطات در رابطه با قطع سراسری اینترنت اعلام کرد شبکه‌ی ملی اطلاعات به‌معنای قطع اینترنت نیست و قطع اینترنت به کارکردهای شبکه‌ی ملی اطلاعات ضربه می‌زند.

محمدجواد آذری‌ جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در جلسه‌ای که به منظور بررسی تأثیر امواج الکترومغناطیسی بر سلامت شهروندان و با حضور نمایندگان وزارت بهداشت حضور یافته بود توضیحاتی را در مورد قطع سراسری اینترنت در کشور و استقرار اینترنت ملی ارائه داد. وی در خصوص پیشرفت شبکه‌ی ملی اطلاعات گفت:

چیزی به‌نام اینترنت ملی وجود خارجی ندارد، شبکه‌ی ملی اطلاعات به‌معنای قطع اینترنت نیست و قطع اینترنت به کارکردهای  شبکه ملی اطلاعات ضربه می‌زند. الان بهترین قاضی مردمند، هر چند از ناراحتی مردم از قطع بودن اینترنت و مشکلات آن اطلاع دارم و به خودم نیز در این چند روز اجازه‌ی استفاده از اینترنت را ندادم، اما مردم قضاوت کنند که آیا خدمات داخلی آن‌ها بر شبکه‌ی ملی دچار اختلال شده است یا خیر. اگر زیرساخت شبکه‌ی ملی اطلاعات نبود خدمات ابری داخلی نداشتیم و بسیاری از زیرساخت‌های مهم دیگر امروز، شاید دو میلیون راننده تاکسی اینترنتی و مردم در عذابی بزرگ و مشکل بودند، بانک‌ها مختل بودند و بسیاری مباحث دیگر. زیرساخت شبکه‌ی ملی اطلاعات پیشرفت قابل توجهی داشته، اما بپذیرید که کار بنده و وزارتخانه‌ام تولید محتوا نیست. حتما پس از بهبود شرایط، مفصل با مردم صحبت خواهم کرد و گزارش کاملی از پیشرفت‌های شبکه ملی خواهم داد.

وزیر ارتباطات در ادامه‌ی صحبت‌های خود عنوان کرد قطع اینترنت ضررهای فراوانی برای مردم و نظام داشته و ‌دارد. شورای امنیت کشور به‌زودی نسبت به صدور مجوز برقراری اینترنت در کشور اقدام خواهد کرد و ما هم پیگیر هستیم. وی همچنین در پاسخ به سوالی در مورد ادعای سفیر آمریکا در آلمان که گفته بود اینترنت را برای مردم ایران تهیه می‌کنیم توضیح داد:

اولا این ادعا اکنون ممکن نیست. برنامه‌هایی برای سال ۲۰۲۵ دارند که مطرح کرده‌اند، اما بهتر است بدانند ملت ایران نیازی به ادعای دروغین حمایت شما ندارد، دولت شما همان دولتی است که سال‌ها از هر اقدامی علیه ملت ایران فروگذار نکرده، اگر ادعای راستگویی دارید، داروی کودکان سرطانی ایرانی را چرا تحریم کرده‌اید؟ چرا در همین حوزه استارتاپ‌های ایرانی تحریم‌های گسترده‌ای اعمال کرده‌اید؟ اینترنت به‌زودی به زندگی مردم ایران باز می‌گردد و دولت هم آن را مثل چند سال گذشته توسعه خواهد داد و اتفاقا با حضور جریان ساز جوانان ایرانی، روزبه‌روز ظلم شما و دولت‌تان را به گوش مردم دنیا خواهیم رساند.

منبع: زومیت

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.