آخرین اقدامات تامین اجتماعی برای کمک به استارتاپ‌ها

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی خبر داد:

0

سازمان تامین اجتماعی تسهیلاتی ایجاد کرده تا افراد با معرفی صنوف مربوطه از مزایای بیمه‌ای استفاده کنند. در همین زمینه با خانه موسیقی، تئاتر، خانه سینما و مشاغل فضای مجازی تفاهم نامه‌هایی منعقد شده است.

سید تقی نوربخش، مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی درخصوص صدور غیرحضوری دفترچه‌های بیمه درمان گفت: «عدم نیاز به مراجعه حضوری برای صدور و تمدید دفترچه هم اکنون در بسیاری شعب آغاز شده و تا هفته تامین اجتماعی شرایطی را ایجاد خواهیم کرد که دفترچه‌ها به درب منازل ارسال و نیازی به مراجعه به شعب نباشد.»

نوربخش در نشست خبری خود با اصحاب رسانه با بیان اینکه در آستانه هفته تامین اجتماعی ( اواسط تیرماه) هستیم گفت: «در این هفته ۴۴ پروژه بیمه‌ای، درمانی و اقتصادی افتتاح خواهد شد.»

 

اقداماتی در راستای حمایت از اشتغال

او گفت: «اقداماتی در راستای حمایت از اشتغال داریم. در همین راستا در قالب طرح مشوق‌های اشتغال هم اکنون کلیه کارگاه‌های تولیدی می‌توانند به ازای هر دو نفر که جذب و بکارگیری می‌کنند از مزایای بیمه‌ای برای یک نفر از آنها استفاده کنند. به این معنا که اگر کارگاهی دو فرد زیر ۳۴ سال و دارای مدرک کارشناسی را جذب کند، برای یک نفر آنها از معافیت حق بیمه کارفرمایی برخوردار می‌شود.»

 

تسهیلات تامین اجتماعی به دارندگان مشاغل مجازی و کسب‌وکار خانگی

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی درباره مشاغل فضای مجازی و کسب‌وکار خانگی گفت: «در این موارد سازمان تسهیلاتی ایجاد کرده که افراد با معرفی صنوف مربوطه از مزایای بیمه‌ای استفاده کنند. در همین زمینه با خانه موسیقی، تئاتر، خانه سینما و مشاغل فضای مجازی تفاهم نامه‌هایی منعقد شده است.»

نوربخش با اشاره به تفاهم‌نامه با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری بیان کرد: «بر این اساس کلیه قراردادهایی که مجری آنها شرکت‌های دانش‌بنیان باشند، از محاسبه ضرایب حق پیمان معاف هستند.»

 

 مذاکره با وزیر ارتباطات برای کمک به استارتاپ‌ها

نوربخش ادامه داد: «مذاکراتی با وزیر ارتباطات برای کمک به استارتاپ‌های ثبت شده، در حال انجام است که به دنبال آن هیات مدیره آنها که سهام دارند از معافیت کامل حق بیمه برخوردار شوند. تسهیلاتی برای اصحاب رسانه در راستای تفاهم با معاونت مطبوعاتی نیز درنظر گرفته شده است و تا کنون ۱۲هزار نفر تحت پوشش رفته‌اند.»

 

مذاکره با سازمان برنامه برای بیمه رانندگان

وی به بیمه رانندگان نیز اشاره و عنوان کرد: «علی‌رغم عدم تامین منابع هدفمندی برای پوشش بیمه رانندگان همچنان بیمه‌پردازی آنها ادامه دارد. مذاکراتی با سازمان برنامه داریم تا این روند با تامین منابع ادامه یابد و تعداد آنها افزایش یابد.»

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.