آب، انرژی و سلامت؛ عناوین اصلی نشست استپ 2018

نشست تبادل تجربیات علم و فناوری در کشورهای اسلامی آذرماه سال جاری در عمان برگزار می‌شود؛

0

مسلمانان در نشست تبادل تجربیات علم و فناوری در کشورهای اسلامی (استپ 2018) با حضور دانشمندان، سرمایه‌گذاران و شرکت‌های استارتاپی به بحث و تبادل نظر در مورد سه موضوع آب، انرژی و سلامت، چالش ها و راه‌حل‌های مناسب آنها می‌پردازند.

رسول دیناروند، دبیر اجرایی چهارمین دوره نشست تبادل تجربیات علم و فناوری در کشورهای اسلامی (استپ 2018) STEP or science and technology exchange programmeگفت: «سه مساله مهم آب، انرژی و سلامت عناوین کلیدی جلسات پیش رو این نشست خواهند بود.»
رسول دیناروند بیان کرد: «نشست استپ، سکویی برای دانشمندان جهان اسلام در راستای توسعه بیشتر کشورها و جوامع اسلامی باشد.»

 

نتایجی که استپ 2018 به همراه خواهد داشت
دبیر اجرایی چهارمین دوره نشست استپ 2018 ادامه داد: «شبکه‌سازی علم و فناوری و مشارکت‌های گسترده از نتایج اینگونه نشست‌ها خواهد بود. مهم‌ترین ویژگی دوره بعدی نشست استپ حضور دانشمندان، سرمایه‌گذاران و شرکت‌های استارتاپی است که در نهایت دانشمندان می‌توانند با علاقمندان در حوزه سرمایه‌گذاری برای همکاری‌های بیشتر آشنا شوند.»
او با اشاره به حوزه‌های این دوره از نشست استپ گفت: «این حوزه‌ها شامل علم و فناوری اطلاعات و ارتباطات، علم و فناوری زیستی و پزشکی، علم و فناوری نانو و کلیه زمینه‌های علم و فناوری هستند که در این دوره دانشمندان به تبادل تجربیات خود و بحث و گفت‌وگو در زیرشاخه‌های آب، انرژی و سلامت خواهند پرداخت.»

 

زمان و مکان برگزاری رویداد
گفتنی است چهارمین دوره نشست تبادل تجربیات علم و فناوری در کشورهای اسلامی، 11 تا 14 آذر جاری در دانشگاه سلطان قابوس عمان برگزار می‌شود.

 

نشان عالی علم و فناوری جهان اسلام
جایزه مصطفی (ص) نشان عالی علم و فناوری جهان اسلام است که هر دوسال یکبار به دانشمندان برتر مسلمان اعطا می‌شود و تاکنون دو دوره از آن طی سال‌های 94 و 96 به دانشمندانی از کشورهای اردن، ترکیه، مالزی و ایران اهدا شده است.
بنیاد علم و فناوری مصطفی (ص) رویدادهایی از جمله جایزه مصطفی (ص)، مسابقه دانش‌آموزی نور، رقابت علمی کنز (ارائه برترین دستاوردهای علمی و کاربردی محققان جوان مسلمان/ knowledge application and notion for society، نشست‌های استپ و ارائه فرصت مطالعاتی به برترین دانشمندان و محققان جوان جهان اسلام را برگزار می‌کند.
دوره‌های پیشین نشست‌های استپ همزمان با اعطای اولین دوره جایزه مصطفی (ص) در دانشگاه‌های تهران، دومین دوره در دانشگاه پوترای مالزی و سومین دوره سال گذشته و همزمان با دومین دوره جایزه مصطفی (ص) برگزار شده است.
همچنین قرار است برترین آثار هنری مرتبط با رسول اکرم توسط بنیاد علم و فناوری مصطفی (ص) در موزه‌ای به نام موزه مصطفی گردهم آید تا با زبان هنر نیز ویژگی‌های پیامبر رحمت بیان شود.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.