مدیرعامل یوتیوب به عرضه احتمالی قابلیتی مبتنی بر فناوری NFT اشاره کرد

0

به گزارش شنبه پرس به نقل از دیجیاتو، مدیرعامل یوتیوب، «سوزان وویچیتسکی» در نامه‌ای که امروز منتشر شده، گفت اکوسیستم بزرگ‌ترین سرویس اشتراک‌گذاری ویدیو در دنیا همواره به دنبال ایجاد روش‌های جدید برای درآمدزایی محتواسازان است و فناوری توکن‌های غیرقابل معاوضه (NFT) را هم در برنامه‌های آتی خود در نظر دارد.

به گزارش وب‌سایت ورج، خانم وویچیتسکی در نامه‌ای خطاب به جامعه کاربران یوتیوب نوشت: «ما همیشه بر توسعه اکوسیستم یوتیوب تمرکز داریم تا به محتواسازان در استفاده از فناوری‌های نوظهور مثل NFT برای درآمدزایی کمک کنیم، و در عین حال تجربه کاربری تولیدکنندگان محتوا و طرفداران را در یوتیوب ارتقا دهیم.»

یوتیوب از Web3 الهام خواهد گرفت

این نامه روی برنامه‌های شرکت برای سرمایه‌گذاری در حوزه بازی‌ها و فروشگاه‌ها و البته حمایت از محتواسازان تاکید می‌کند. وویچیتسکی گفت یوتیوب Web3 را به عنوان یک منبع الهام زیر نظر گرفته است. او به طور خاص از جوامع کریپتو، سازمان‌های غیرمتمرکز خودگردان (DAO) و توکن‌های غیرقابل معاوضه (NFT) نام برد.

یوتیوب هنوز اطلاعات بیشتری درباره قابلیت‌های احتمالی NFT برای این پلتفرم منتشر نکرده، ولی محتواسازان این وب‌سایت منتظر نمانده‌اند و خودشان شماری از ویدیوهای پرطرفدار را به صورت NFT به فروش رسانده‌اند. برای مثال NFT ویدیوی مشهور Charlie Bit My Finger که در آن یک کودک انگشت برادرش را گاز می‌گیرد، در حراجی به قیمت 761 هزار دلار فروخته شد.

اشاره مدیرعامل یوتیوب به NFT در شرایطی اتفاق افتاده که بسیاری از شرکت‌های فناوری از قابلیت‌هایی در زمینه این فناوری پرده برداشته‌اند یا در حال کار روی آن‌ها هستند. توییتر پیش‌تر از قابلیتی برای نمایش ویژه تصاویر NFT به عنوان عکس پروفایل حساب‌های کاربری خبر داد. متا هم به عنوان مالک اینستاگرام و فیسبوک گفته بود در حال آماده‌سازی قابلیت مشابهی برای نمایش توکن‌های منحصر به فرد کاربران است.

گفتنی است که نشریه فوربز چندی پیش فهرست پردرآمدترین یوتیوبرهای سال 2021 را منتشر کرد. اگر از کاربران این پلتفرم هستید، پیشنهاد می‌کنیم این فهرست را ببینید.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.