سهام شیائومی پس از جلوگیری از محدودیت‌های دوران ترامپ، 10٪ افزایش پیدا کرد

0

سهام شیائومی پس از آنکه قاضی آمریکایی موقتاً مانع از اقدام رئیس جمهور پیشین دونالد ترامپ برای ممانعت از سرمایه گذاری آمریکایی ها در سازنده گوشی های هوشمند چینی شد ، سهام شیائومی روز دوشنبه جهش کرد.

سهام Xiaomi در اوایل تجارت بیش از 10٪ افزایش داشت ، اما از آن زمان تاکنون دستاوردهای خود را کاهش داده است. سهام در معاملات اوایل بعد از ظهر هنوز حدود 8 درصد رشد داشت.

در ژانویه، دولت ترامپ شیائومی را به عنوان یکی از چندین شرکت نظامی کمونیست چین یا CCMC تعیین کرد.

این بدان معناست که سومین سازنده بزرگ تلفن های هوشمند جهان مشمول دستورالعمل اجرایی در ماه نوامبر شد که سرمایه گذاران آمریکایی را از خرید سهام یا اوراق بهادار مربوط به هر شرکت با این تعیین توسط وزارت دفاع ایالات متحده محدود می کند.

شیائومی در آن زمان گفت که متعلق به ارتش چین نیست ، تحت کنترل یا وابسته نیست و متعاقباً شکایتی را برای لغو این نامگذاری و متوقف کردن ممنوعیت سرمایه گذاری مطرح کرد.
در یک حکم روز جمعه ، رودلف کانتراس ، قاضی منطقه ایالات متحده ، حکم مقدماتی شیائومی را علیه دستور دوران ترامپ صادر کرد. قاضی گفت که بدون تسکین ، شیائومی صدمات جبران ناپذیری به شکل صدمات جدی معتبر اقتصادی و غیرقابل جبران متحمل خواهد شد.

Contreras نوشت: به صراحت فقدان شواهد قابل توجهی برای حمایت کافی از یافته CCI CC بودن شیائومی وجود دارد.

شیائومی گفت که از این حکم راضی است و گفت که همچنان به درخواست دادگاه تعیین نامشروع و حذف دائمی نامگذاری ادامه خواهد داد.

این شرکت روز شنبه در بیانیه ای گفت: شیائومی مجدداً تأكید می كند كه این یك شركت سهامی عام است كه به صورت گسترده تحت بازرگانی و تجارت عمومی اداره می شود و محصولات الكترونیكی مصرفی را فقط برای استفاده غیرنظامی و تجاری ارائه می دهد.

شیائومی معتقد است که تصمیمات تعیین آن به عنوان یک شرکت نظامی کمونیست چین خودسرانه و دمدمی مزاج است و قاضی با آن موافق است.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.