شیائومی و شارژر گوشی در هشت دقیقه

0
شرکت‌هایی که در تلاش برای جلب توجه هستند مدام رکوردها را شکسته و به نقطه عطف جدیدی می رسند. در تازه‌ترین رکوردشکنی، شرکت شیائومی چین سیستم شارژ سریع جدیدی را آزمایش کرد که رکورد جهانی شارژ با سیم و بی‌سیم را شکست. این شرکت با استفاده از فناوری هایپر شارژ در یک مدل گوشی تغییر یافته ام ۱۱ پرو که باطری آن ۴۰۰۰ mAh بود، شارژ گوشی را با اتصال برق ۲۰۰ وات در سه دقیقه و ۲۳ ثانیه از صفر به ۵۰ درصد رساند و در هشت دقیقه به طور کامل شارژ کرد. در آزمایش بی‌سیم ۱۲۰ واتی، هفت دقیقه طول کشید شارژ گوشی به ۵۰ درصد برسد و در ۱۵ دقیقه ۱۰۰ درصد شد.

به گزارش شنبه پرس به نقل از ایسنا، این اولین بار نیست که شیائومی مدعی رکوردزنی سرعت شارژ می‌شود. دستاورد اخیر، ارتقای شارژ سیمی ۱۲۰ واتی در مدل Mi ۱۰ Ultra را نشان داد که می‌تواند در ۲۳ دقیقه تلفن را به طور کامل شارژ کند. این شرکت پیش از این و با مدل تغییر یافته Mi ۱۰ Pro نشان داده بود که می‌توان در یک اتصال ۸۰ واتی به صورت بی سیم در ۱۹ دقیقه شارژ کرد.

رقیبان شیائومی هم از این غافله عقب نمانده‌اند. شرکت Vivo از فست شارژ ۱۲۰ واتی خود رونمای کرده که می‌تواند یک گوشی بازی با باطری ۴۰۰۰ mAh را در ۱۵ دقیقه شارژ کند. شرکت اوپو که مجوز فناوری شارژ سریع خود را به وان پلاس داده است، در یک سیستم ۱۲۵ واتی یک گوشی با باطری ۴۰۰۰ mAh را در ۲۰ دقیقه و با فناوری AirVOOC بی سیم ۶۵ واتی در ۳۰ دقیقه شارژ می‌کند.
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.