ویندوز 10 تا سال 2025 حمایت می‌شود

0

در تاریخ سوم تیر ماه، نسل بعدی ویندوز رسما معرفی خواهد شد و اکنون مایکروسافت در یکی از صفحات پشتیبانی وبسایت خود اعلام کرد که پشتیبانی از ویندوز ۱۰ هوم و پرو در تاریخ ۱۴ اکتبر ۲۰۲۵ مصادف با ۲۲ مهر ۱۴۰۴ به پایان خواهد رسید.

طبق اعلام وبسایت رسمی مایکروسافت، نسخه‌های Pro Education و Pro for Workstations هم مشمول این تصمیم می‌شوند. این شرکت وعده داد که تا آن زمان همچنان به عرضه دو آپدیت سالانه برای این سیستم عامل ادامه خواهد داد.

بر اساس این اطلاعات، توسعه و به‌روزرسانی‌های امنیتی ویندوز ۱۰ از سال ۲۰۲۵ به بعد به طور کامل متوقف می‌شود. اما تا کنون درباره نسخه‌های Enterprise و بیلدهای ویندوز سرور ویندوز ۱۰ (سرور ۲۰۱۶ و سرور ۲۰۱۹) تثصمیمی اعلام نشده است. البته این نسخه‌ها باید پشتیبانی طولانی‌تری داشته باشند زیرا کاربران حرفه‌ای و تجاری از آنها استفاده می‌کنند.

این اطلاعات در حالی در وبسایت مایکروسافت منتشر می‌شود که کمتر از دو هفته دیگر، نسل بعدی سیستم عامل ویندوز ارائه خواهد شد. البته مایکروسافت پیش از این اعلام کرده بود که ویندوز ۱۰ آخرین نسخه ویندوز خواهد بود، اما اکنون همه شواهد نشان از وجود ویندوز ۱۱ دارد.

«ساتیا نادلا» درباره نسل بعدی ویندوز گفته بود: «به‌زودی یکی از مهم‌ترین به‌روزرسانی‌های ویندوز در دهه اخیر را با شما به اشتراک می‌گذاریم تا فرصت‌های اقتصادی بزرگ‌تری را برای توسعه‌دهندگان و تولیدکنندگان محتوا به وجود بیاوریم.» او در ادامه افزود که هیجان بسیار زیادی برای نسل بعدی ویندوز دارد.

اگر این مسئله واقعیت داشته باشد، مایکروسافت باید حدود ۱.۳ میلیارد کاربر فعال جهانی خود را به نصب نسخه جدید ترغیب کنند؛ هدفی که انجام آن کار راحتی نخواهد بود و به همین دلیل مایکروسافت به کاربران اجازه داده که تا سال 2025 همچنان از ویندوز ۱۰ استفاده کنند.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.