واتساپ عرضه قابلیت View Once را آغاز کرد

0

واتس‌اپ به تازگی قابلیت جدیدی به نام «View Once» را به صورت آزمایشی در اختیار برخی از کاربران نسخه بتای اندروید این اپلیکیشن پیام‌رسان قرار داده است. به لطف این قابلیت، پیام‌های ارسالی پس از دیده شدن توسط شخص دریافت‌کننده، حذف می‌شوند

به گزارش شنبه پرس به نقل از آی تی ایران، اخبار و اطلاعاتی که این روزها در خصوص هک یا نشت اطلاعات کاربران در فضای وب منتشر می‌شود، این نکته را به ما یادآور می‌شوند که تا چه اندازه، اطلاعات شخصی‌مان در معرض خطر و تهدید دسترسی هکرها قرار دارد.

همین چند روز پیش بود که خبری درباره نشت اطلاعات لینکدین منتشر و اعلام شد که یک هکر توانست به اطلاعات بیش از 90 درصد از اطلاعات شخصی کاربران این شبکه اجتماعی دسترسی پیدا کند. بنابراین، لزوم استفاده از ابزارها و ویژگی‌هایی که بتوانند امنیت اطلاعات‌مان در این فضا ارتقا دهند، بیش از پیش احساس می‌شود.

به همین دلیل است که قابلیت View Once اپلیکیشن واتس‌اپ می‌تواند بسیار مفید و کاربردی باشد. این شرکت اخیرا نسخه آزمایشی این قابلیت را در اختیار برخی از تسترها قرار داده است. به لطف این قابلیت، پیام‌های کاربر ارسال‌کننده پیام در قالب متن و یا هرگونه فایل تصویری، صوتی یا ویدیویی، پس از مشاهده توسط شخص دریافت‌کننده و خرج از صفحه چت، حذف خواهند شد.

نحوه استفاده از قابلیت «View Once» واتس‌اپ

اگر جزو دریافت‌کنندگان این قابلیت باشید، در کنار دکمه «ارسال» پیام، دکمه‌ای شبیه به تایمر که درون آن عدد «1» قرار دارد، مشاهده می‌شود. اگر روی این دکمه تپ کنید، قابلیت View Once برای این پیام فعال می‌شود و پس از رویت توسط شخص دریافت‌کننده، حذف می‌شود.

البته باید توجه داشت که این قابلیت با قابلیت پیام‌های محوشونده متفاوت است. زمانی که شما قابلیت پیام‌های محوشونده را فعال می‌کنید، واتس‌اپ به صورت خودکار، پیام‌ها را بعد از گذشت هفت روز پاک می‌کند. در کل، هر دو ویژگی به منظور ارتقای امنیت اطلاعات و حفاظت از حریم خصوصی کاربران طراحی شده‌اند اما با کارکردهایی متفاوت که کاربر می‌تواند از هر دو یا یک مورد استفاده کند.

البته نقطه ضعف‌‎هایی نیز برای این قابلیت گزارش شده است؛ برای نمونه می‌توان با گرفتن اسکرین‌شات یا ضبط صفحه نمایش، سندی از پیام‌های ارسالی را ذخیره کرد. با این حال، شاید این موارد در نسخه نهایی این قابلیت رفع شود.

هنوز زمان دقیقی برای عرضه عمومی‌این قابلیت و یا عرضه آن برای کاربران آی او اس و نسخه دسکتاپ واتس‌اپ اعلام نشده است.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.