واتس‌اپ احراز هویت بیومتریک را به نسخه‌های وب و دسک‌تاپ خود اضافه می‌کند

0

واتس‌اپ، برنامه پیام‌رسان مشهور متعلق به فیس بوک با بیش از 2 میلیارد کاربر، در هفته‌های اخیر پس از اعلام تغییر (و سپس به تأخیر انداختن) تغییر نحوه استفاده از داده‌های شما، کاربران زیادی را از دست داده است. اکنون ، این یک ویژگی بیومتریک جدید به سرویس اضافه می‌کند تا یک لایه احراز هویت جدید برای کسانی که از نسخه‌های وب و دسک‌تاپ آن استفاده می‌کنند، ایجاد کند.

این شرکت گفت كه از امروز، به افراد اجازه می‌دهد با استفاده از پیوند دادن آن به برنامه تلفن همراه خود، از واتساپ در دسك‌تاپ یا وب با استفاده از واتس اپ در اثر انگشت، صورت و یا عنبیه چشم استفاده كنند تا در كنار احراز هویت كد QR موجود مورد استفاده قرار گیرد.

این ویژگی پا به پای آنچه واتس‌اپ به عنوان «تازه سازی بصری» صفحه وب واتس‌اپ در برنامه‌های Android و iOS توصیف می‌کند، برای پیوند دادن و مدیریت دستگاه‌های متصل به حساب شما‌، ارائه می‌شود. این شرکت اشاره دارد که به زودی به‌روزرسانی‌های بیشتری انجام خواهد شد.

با استفاده از ویژگی جدید، اکنون می‌توانید یک ورود بیومتریک اضافه کنید، که از اثر انگشت، شناسه چهره یا شناسه عنبیه – بسته به دستگاه – در گوشی‌های Android یا iPhone استفاده می‌کند تا در لایه دوم تأیید اعتبار اضافه شود. فقط درصورتی که احراز هویت بیومتریک را در دستگاه خود فعال کرده باشید، کار می‌کند: اگر این کار را نکرده باشید، کار نمی‌کند.

پس از اجرای آن، قبل از اینکه نسخه دسک‌تاپ یا وب با یک حساب برنامه تلفن همراه مرتبط شود، برای کاربران ظاهر می‌شود، که امروز فقط به استفاده از کد QR متکی است. کد QR از بین نمی‌رود؛ این مرحله، قدم دوم کاربران است که باید بردارند، مانند روشی که می‌توانید برای استفاده از برنامه تلفن همراه واتس‌اپ امروز دو مرحله احراز هویت را روی گوشی پیاده کنید.

واتس‌اپ می‌گوید که در آیفون، این دستگاه با تمام دستگاه‌های دارای iOS 14 به بالا با Touch ID یا Face ID کار می‌کند، در حالی که در Android، روی هر دستگاه سازگار با احراز هویت بیومتریک (باز کردن قفل صورت ، باز کردن اثر انگشت یا قفل عنبیه چشم) کار خواهد کرد. دستورالعمل‌های کامل نحوه روشن کردن آن در اینجا است.

واتس اپ به TechCrunch گفت که امسال ویژگی‌های بیشتری برای نزدیکتر کردن تجربیات دسک‌تاپ و موبایل به این شرکت اضافه می‌کند. هنوز شکاف‌های بزرگی وجود دارد. به‌عنوان مثال، نمی‌توانید با نسخه وب WhatsApp تماس بگیرید. (این ویژگی ممکن است به زودی وجود داشته باشد: ماه گذشته، در آزمایش‌های بتا مشاهده شد.)

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.